13.6 C
Скопје
недела, април 21, 2019

Нови повисоки цени на горивата од полноќ

Регулаторната комисија за енергетика денес ги соопшти новите цени на горивата кои од полноќ се зголемуваат. Малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98...

ВМРО-ДПМНЕ: Не престанува антидржавната политика со која се распродаваат, газат и уништуваат националните интереси...

Зоран Заев секој ден, без престан спроведува политика со која ги обезличува Македонците. Заев континуирано и нанесува штета на Македонија и нејзината меѓународна репутација....

ПОЧИВАЈ ВО МИР КОМИТО: Почина крвнички претепаното момче Никола Саздовски

Дваесет и едно годишниот Никола Саздовски кој на 29-ти минатиот месец беше физички напад, им подлегнал на повредите. Преку социјалните мрежи неговите блиски и...

Од утре стабилизирање на времето, дожд само на север

Стабилизирање на времето од утре и потопло време најавуваат метеролозите. Според информациите од УХМР утре само во северните делови се уште ќе има услови за...

Претепаното бебе сè уште се бори за живот на скопска клиника!

Здравствената состојба на 14 – месечното новороденче кое со повреди по телото пред два дена неговата мајка го донела во Ургентен центар, е релативно стабилна,...

ОЈО се уште прибира докази за нападот врз Никола Саздовски, по завршување на дејствијата...

Основното јавно обвинителство Скопје засега останува на истото дело кое им се става на товар на осомничените лица за нападот на 21 годишниот Никола...

Грција сака да ги менува учебниците по историја и во Албанија, Тирана категорично одбива

„Грција и Скопје ги менуваат учебниците по историја“, „Промени во училиштата по договорот Заев – Ципрас“ – ова се дел од насловите во грчките...

ВИДЕО: Шеќеринска и нејзниот кабинет со армискиот хеликоптер се развозувале по кафани низ Македонија!

Продолжува расипништвото во Минисерството за одбрана, од страна на министерката и нејзините подредени кои се расфрлаат со народни пари, кревајќи чалам пред истиот тој...

Мицкоски: Ова се историски мигови за нашата земја, времиња кои преку нашите потези не...

Еве сега во миговите кога Македонија поново се наоѓа пред еден крстопат, можеби најважниот во нејзината понова историја велам, да ја пееме нашата!, стои...

Во болка, солзи и неверување: Најблиските го испратија Влатко Илиевски до вечниот дом (ФОТО)

Семејството, роднините, пријателите, соработници и сите почитувачи на ликот и делото на Влатко Илиевски денеска дојдоа да се простат за последен пат. Денес на гробиштата...Популарно