15 C
Скопје
понеделник, септември 24, 2018

Груевски: Народот на 11-ти декември ќе го отплетка јазолот на оваа криза!

Сакам овој голем митинг да го започнам со изразување на голема благодарност на нашите пријатели од меѓународната заедница, министерот за надворешни работи на Австрија...

Димовски: На 11 декември референдум за унитарна и суверена Република Македонија

Во Изборната единица 3 победата ќе биде голема. Ќе ја браниме и ќе ја градиме Македонија. Во источна Македонија се гради, се прави, се...

Анкетите покажуваат, експертите потврдуваат: Гласајќи за ВМРО-ДПМНЕ, граѓаните навистина избираат подобар живот во Македонија

Каракамишева потсетува дека анкетата на Брима галуп е направена во период пред Заев да ги каже а јавноста да ги чуе плановите на СДСМ...

Груевски од Росоман: Нови 600 милиони евра за земјоделците

Нови 600 милиони евра субвенции за земјоделците или по 150 милиони евра годишно, државно субвенционирање на купувањето трактор, 80 процентно субвенционирање на изградба на систем...

Заев: Нашите мерки ќе ја подобрат состојбата на земјоделецот

Отворање нови пазари, создавање конкуренција и натрпевар меѓу купувачите за кој повеќе ќе плати, тој да го купи производот, вети претседателот на СДСМ и...

Дајанчо Ефтимов ги промовираше проектите предвидени за општина Василево

Кандидатот за пратеник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Дајанчо Ефтимов оствари средба со граѓаните од населеното место Василево. На средбата беше присутен и вицепремиерот Пешевски. Ефтимов...

Новата книга за археолошкиот локалитет Билазора во Овче Поле

Bylazora aerial photo, Super Brain Research Group 2014 Почитувани читатели, на официјалната веб страница на архолошкиот локалитет Билазора (www.bylazora.mk) веќе е достапна книгата од професорот...

Почина Фидел Кастро

– На 90-годишна возраст во Хавана почина таткото на кубанската револуција Фидел Кастро, соопшти неговиот брат и актуелен претседател на Куба, Раул Кастро. –  Главниот...

Клучниот проект на Заев е секое македонско дете да учи албански јазик

Откако кандидатот за пратеник на СДСМ, Ѓулумсер Касапи потврди дека Заев во програмата предвидува редефинирање на државата, со свој став на социјалните мрежи се...

Груевски од Валандово: Во следниот мандат ќе отвориме најмалку 70.000 нови работни места

За наредниот мандат предвидуваме отворање на 70.000 нови работни места, најмалку 70 илјади нови вработувања, порача на митингот во Валандово лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола...

Популарно