-1 C
Скопје
недела, декември 16, 2018

Вонреден конгрес на 23 декември: Дали ВМРО-ДПМНЕ ќе избере нов претседател?

ВМРО-ДПМНЕ со соопштение ја информираше јавноста дека Извршниот комитет на партијата на вечерашната седница најостро ги осудил обвиненијата за тероризам и притворите изречени на...

Отворено писмо до Богац, Туфегџиќ, Боки 13, Сања директорица, Иванна и Павле – од...

Отворено писмо до Богац, Туфегџиќ, Боки 13, Сања директорица, Ивана Хаџиевска и Павле Богоевски - од врсничка и соборец  3 декември 2017 - 13:19  Веќе пола...

Груевски: Бараме слобода за патриотите, потребно е национално помирување – да запрат неправдите и...

Со сета осуда на насилството на поединци, со целосно сочувство кон оние кои беа физички нападнати или повредени, но земајќи ги во обзир грешните...

Во Македонија почнува да се казнува слободната мисла, а на љубовта кон татковината се...

Оваа влада втерува страв кај луѓето, кај граѓаните на Македонија. Ви благодарам што дојдовте заеднички да го искажеме незадоволството од неправдите во Македонија, неправдите...

Ќерката на Чавков со моќна порака: Татко ми не е терорист, се гордеам со...

Мојот татко Митко Чавков нема ништо сторено за да заслужи ваков третман, немаат ништо сторено ниту останатите притворени, единствено нешто за кое што се...

Паркинзите на Водно денеска полни и покрај забраната: Сообраќајната полиција нема патроли поради најавените...

Автомобилите денеска слободно се движеа до Средно Водно и покрај забраната што ја воведе Град Скопје. Од таму информираат дека на Водно денеска немало...

Преку лажни набавки на дивеч за ловиштата во Крива Паланка „заработиле“ над три милиони...

Полициската станица во Крива Паланка поднесе кривични пријави за двајца кривопаланчани, кратовец и еден скопјанец за манипулација со фактури за набавка на дивеч за...

Убијците на децата од „Монструм“ на слобода, а патриотите заедно со активистите на ВМРО-ДПМНЕ...

Убијците на децата и рибарот кај Смилковско Езеро слободно се шетаат, а еден од најдобрите оперски пејачи, светски познатиот Игор Дурловски, доајенот на македонското...

Костовски: Се ослободуваат убијци, се притвораат патриоти – ова ќе биде наплатено од страна...

Убијците на децата од Смилковско Езеро деновиве се ослободија за цена на тоа да бидат притворени родољуби, патриоти, чесни луѓе кои што единствено дело...

ВИДЕО: Обвинетите во случајот „Mонструм“ пуштени на слобода

Врховниот суд донесе одлука Агим Исмаиловиќ, Фејзи Азири, Хаки Азири и Сами Љута да бидат пуштени на слобода, откако претходно одлучи случајот да се...

Популарно