17 C
Скопје
вторник, август 21, 2018

ЕФТИМОВ МЕЃУ ГРАЃАНИТЕ НА НОВА МААЛА

Kандидатот за пратеник од редовите на ВМРО ДПМНЕ Дајанчо Ефтимов беше во посета на населеното место Нова Маала каде оствари средба со жителите од...

„Ѓаволестата“ Мартина е еден од најмладите амбасадори на Македонија

Мартина Димоска од Кичево студира во САД и е еден од најмладите амбасадори на нашата држава. ЛОЗА.мк: Како отиде на студии во Америка, каква програма...

Италија и Австрија гласаат – денеска можеби почнува крајот на ЕУ

Во Италија и Австрија денеска ќе бидат одржани првите во низот клучни избори со кои потресената ЕУ мора да се соочи. Резултатите од претседателските...

Денес се слави Пресвета Богородица – Пречиста

Народот овој празник го нарекува Пречиста, што одлично ја доловува неговата смисла. Тоа е празник на воведувањето на пресветата девојка Марија во Ерусалимскиот храм. Првосвештеникот...

Пешевски во Босилово ја претстави програмата на ВМРО-ДПМНЕ и направи споредба со лажните ветувања...

Денес во општина Босилово се одржа митинг на ВМРО-ДПМНЕ на кој се обрати членот на Избршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ Владимир Пешевски, а беа претставени...

Груевски: Две нови градинки, медицински апарати, реконструкција на училиштата и низа проекти за Крива...

Заев со тензиите кои јавно ги презентира деновиве, за промена на уставот, за проширување на рамковниот договор, за кантонизација на државата тој само уште...

Овој месец секој вработен ќе добие по 8.500 денари

Помалите фирми и оние кои имаат финансиски проблеми се уште не исплатиле регрес за годишен одмор, популарниот К-15 имаат уште малку време за да...

Груевски: Остварено ветувањето за рестартирање на Тораница и Добрево – работа за 900 македонски...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски на социјалната мрежа Фејсбук објави одлична вест за македонските рудари – рестартирање на рудникот „Тораница“. Во продолжение интегрален текст од...

Стивен Хокинг: Ова е најопасното време за нашата планета

Не смееме да продолжиме да ја игнорираме нееднаквоста затоа што сега ја имаме сета технологија за да го уништиме нашиот свет, но не и...

ВИДЕО: Емотивен разговор на 100-годишна баба со Милошоски „Со сите сили да победиме, ќе...

Носителот на кандидатската листа на коалицијата „За подобра Македонија“ предводена од ВМРО-ДПМНЕ во ИЕ5, Антонио Милошоски при денешната посета во Крушево, имаше емотивен разговор...

Популарно