5.6 C
Скопје
недела, март 24, 2019

Мицкоски на испраќање на Илинденската коњаница во Охрид: Почит за бескрајната посветеност за заедничката...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска заедно со претставници од партијата беше на испраќање на Илинденската коњаница во Охрид. Тој на социјалната мрежа Фејсбук напиша...

Димитар Димовски: ЧУДНА СПОЈКА

Во последните десетина дена, многу работи чудно се поклопуваат и се препокриваат една со друга. Убија младо момче, а настанот го поклопија со веста...

ОТВОРИЈА АКВА ПАРК СО ГУМЕНИ БАЗЕНИ: Пародија на ветувањата на штипскиот градоначалник за изградба...

Предизборните ветувања заборавени, како од Заев и Владата, така и од локалните власти. Ниту плата од 500 евра, ниту пак 100.000 денари за докторите....

Арсовски: Уште едно име кое земало грант од Фондот за иновации, Трајче Трајков –...

Списокот на функционери и нивни блиски луѓе кои земале грант од Фондот за иновации секојдневно се зголемува, истакна на денешната прес-конференција портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ...

СКАНДАЛ: Пајакот врати возило по интервенција на функционер на власта на СДСМ и ДУИ,...

Се уште не е заборавен случајот со полицајката која „сама се удрила“ од Пајакот кога го подигнал автомобилот на функционерот на ДУИ – Бекир...

Ќе ви се скрши срцето: Јагленосаните тела на близначките пронајдени прегрнати заедно со нивните...

Трагично заврши случајот со двете близначки кои од понеделникот се водеа за исчезнати по катастрофалниот пожар во источниот дел на областа Атика во поширокиот...

Неверојатна филмска потера: Сакала да побегне од полицијата, но тоа што и се случило...

22-годишната Бритни Никол Џефордс имала сообраќајна несреќа во Ефингам во Јужна Каролина, меѓутоа, одбила да застане, па уследила вистинска филмска потера. Полицијата објавила снимка на...

ФОТО: Јанкулоска објави фотографија со синот Петар

Поранешната министерка за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска ужива во мајчинство. Таа минатиот месец се породи во една од скопските клиники и на свет го донесе малиот...

УМС на ВМРО-ДПМНЕ со пародија го отвори Аква паркот кој Бочварски го ветуваше во...

Унијата на млади сили при Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ од Штип денеска преку пародија покажа дека ветувањата на сегашниот градоначалник на општината, Благој Бочварски...

Да се заштити името на Република Македонија, како и Македонскиот идентитет, јазик и историја

Ви пишувам во име на скоро сите организации од Македонската дијаспора ширум светот, кои ги претставувам во Канцеларијата на Обединети нации во Женева, кадешто...


Популарно