31 C
Скопје
понеделник, септември 24, 2018

КАКО СЕ КОРИСТАТ БИЛЕТИТЕ ВО ЈСП: Валидаторот прво ги троши временските билети, а потоа...

Јавното сообраќајно претпријатие „Скопје“ (ЈСП) со воведувањето на системот на електронска наплата во своите возила воведе и низа нови билети што се запишани во...

Колумна на Мирка Велиновска: За да бидеш Христос, мора да имаш свој Јуда

Пред извесен број години, додека телевизијата „Алфа“ беше сопственост на Штерјо Наков, во својата авторска емисија водителката Ана Јовевска ме праша кој би бил...

Милошоски: Уште неформирана влада, а СДСМ без образ ги најавува манипулативните „реформи” во образованието

Пратеникот Антонио Милошоски на социјалната мрежа Фејсбук пишува дека уште неформирана влада, а СДСМ без образ ги најавува манипулативните “реформи” во образованието. Според изјавата на...

ЕКСКЛУЗИВНО: Ова се идните министри на СДСМ

Оливер Спасовски ќе биде нов министер за внатрешни работи, Тевдовски влегува во министерскиот кабинет во Финансии, а Јован Деспотовски ќе биде министер за транспорт...

Рорабахер жестоко го нападна Хојт Ји: Ја оплескавте работата – вршите притисок да се...

Американскиот заменик помошник државен секретар за средна и јужна Европа, Брајан Хојт Ји сведочеше пред Комисијата за надворешни работи на американскиот Конгрес вчера, при...

ПРИЈАВЕТЕ СЕ: Рели „Калин Камен“ 2017 ќе се одржи на 24 мај

Спортската рели-манифестација која се вози под мотото „Да ги запознаеме убавините на Осоговските планини“ - Рели „Калин Камен“ и годинава ќе се одржи во...

Македонија има со што да се гордее: Снајперистите Тигри врвни стрелци во светот (ВИДЕО)

Снајперистите Тигри врвни стрелци во светот, ЕБР и ПЕП го држат приматот во државата. Специјалците од ЕСЗ Тигар повеќе од 10 години се меѓу...

КОШМАРНА СВАДБА: Се тепале 700 гости, еден завршил во кома (ВИДЕО)

Педесет сватови во костими се тепале на венчавка во хотелот „Ројал палас” во Сан Франциско, при што двајца завршиле во болница, а еден од...

Колумна на Џејсон Мико: Поткопувачите на Македонија наскоро си одат

Во саботата, таканаречениот „спикер“ на парламентот, Талат Џафери беше цитиран како вели: „Нема да молам никого, најмалку Иванов. Моја законска обврска е да чекам...

Премиера на детската оперета „Пролетна приказна“ на Мајски оперски вечери

На програмата на 45-ти „Мајски оперски вечери“, во сабота напладне во Македонската опера и балет, детскиот хор „Фалсето“ при МОБ премиерно ќе ја одигра...

Популарно