21 C
Скопје
вторник, август 14, 2018

Потврда од Албанија: Тиранската платформа е масло на Еди Рама, нарачана од Сорос (ВИДЕО)

Претседателот на партијата Црвено-црна алијанса од Албанија, Крешник Спахиу, потврди дека тиранската платформа е масло на албанскиот премиер Еди Рама и, како што вели,...

Заев: Со избор на претседател на Собранието да се отвори патот за мандат за...

Претседателот на СДСМ Зоран Зае во интервју за српскиот весник „Данас“ истакнува дека домашната и меѓународната јавност очекуваат денеска да се избере нов претседател...

Милошоски: Претседателот на Собранието треба да ги отфрли и да ги осуди туѓите платформи

Според волјата на народотот и согласно парламентарната демократија, кандидат за Претседател и Претседател на Собранието на Република Македонија треба да биде од ВМРО-ДПМНЕ и...

Ѓорчев: СДСМ не може да добие избори, зашто во 27 години нема отворено ниту...

ВМРО-ДПМНЕ заедно со Коалицијата има најголем број на пратеници од повеќе причини и тоа првенствено од економски причини, истакна Владимир Ѓорчев на денешната конститутивна...

ЕК: Никој не му ветил ништо на Заев – отворањето на преговорите зависи од...

Европската комисија денеска негира дека било-кој од Комисијата му дал ветување на лидерот на СДСМ Зоран Заев за отворање на преговорите за членство на...

КАСАМИ СО УСЛОВ ДО ЗАЕВ: Или еднаков број министри со ДУИ или нема поддршка...

Еднаков број министерски и владини функции со ДУИ за Беса да ја поддржи кандидатурата Талат Џафери да биде новиот претседател на Собранието. Ова било...

Меѓународен ден на театарот

Со претстави и читање на пораки за сценската уметност денеска низ светот ќе се одбележи Меѓународниот ден на театарот – 27 март... Француската филмска и...

Меѓународна изложба на уметничка фотографија „Фото Салон Куманово 2017“

Фото кино клуб „Козјак“ - Куманово по единаесетти пат ги собра фотографиите на нашите и странските автори, на традиционалната меѓународна изложба на уметничка фотографија...

Димовски: Нашата понуда до Заев е за неспроведување на Тиранската платформа со цел да...

Ние даваме поддршка за неспроведување на платформата од Тирана. Ако Заев по секоја цена сака да стане Власт, да дојде на позиција, има полесен...

Завршното сценарио има за цел промена на името под грчки услови- Заев сега треба...

ВМРО-ДПМНЕ останува на ставовите дека Владата која ќе ја спроведува Тиранската платформа направена и оформена и во друга држава не може да биде реформска...

Популарно