21 C
Скопје
среда, април 25, 2018

Клучниот проект на Заев е секое македонско дете да учи албански јазик

Откако кандидатот за пратеник на СДСМ, Ѓулумсер Касапи потврди дека Заев во програмата предвидува редефинирање на државата, со свој став на социјалните мрежи се...

Груевски од Валандово: Во следниот мандат ќе отвориме најмалку 70.000 нови работни места

За наредниот мандат предвидуваме отворање на 70.000 нови работни места, најмалку 70 илјади нови вработувања, порача на митингот во Валандово лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола...

Шилегов во Теарце: Луѓето овде не се делат, сакаат живот за сите

Теарце во 21 век нема канализација, овде во Полог зборуваме за основни животни потреби на луѓето којшто не се ниту ставени, во било каква...

MОЌНА ПОРАКА на внукот на Ченто до македонскиот народ !!!

Македонци, нели научивте нешто во овие изминати 25 години суверена, самостојна и независна Македонија? Ќе дозволиме ли како МАКЕДОНСКИ народ да ја прокоцкаме државата која...

Груевски од Босилово и Дабиле : Десет нови рудници во наредните четири години

Отворање најмалку 500 директни и уште толку индиректни вработувања ќе овозможи рудникот Иловица што наредната година треба да почне со работа. Ова го најави лидерот...

Џез-оркестар ќе свири музика од „Битлси“

Ова ќе биде нивно прво претставување пред македонската публика во ваков состав, и за оваа пригода специјално е повикан диригентот од Австрија, Сиги Феигл,...

Просечната температура на Арктикот можно е прв пат да биде над нулата

На арктичкиот архипелаг Свалбард оваа година измерена е екстремна температура, поради која на крајот на оваа година просечната температура би можела да биде над...

ЗАРАБОТИЛЕ 200.000 ДОЛАРИ: Британска телевизија дојде во Велес и ги најде тинејџерите што ја...

Повеќето од младите велешани не сакаа јавно да зборуваат пред камерата за нивните портали и за заработките што ги добиле. Тоа што го дозна...

Политичките партии се подготвени за фер и транспарентна изборна трка

Политичките партии се подготвени за фер и транспарентна трка, а изборите ќе можат да се одвиваат во атмосфера на доверба и транспарентност, е оценката...

Нова анкета на „Брима галуп“: Огромна предност за Груевски и ВМРО-ДПМНЕ на две недели...

Граѓаните најмногу доверба имаат во лидерот на владејачката партија, Никола Груевски. Тој ужива речиси двојно поголема доверба од лидерот на опозицијата Зоран Заев. На...

Популарно