4.8 C
Скопје
понеделник, март 25, 2019

Студентите оставени на цедило од неспособната влада- во студентскиот дом Кузман со денови прокиснува...

Иако СДСМ ветуваше подобри услови за студентите откако ќе дојдат на власт, тие веќе година и половина заборавија на студентите и нивните маки. До нашата...

Железничкиот сообраќај во петок ќе запре ако до четврток не се подели плата во...

Машинскиот и извршниот персонал на МЖ Транспорт АД Скопје бара да се деблокира сметката на МЖ Транспорт која, како што тврдат, е блокирана од...

Разорни бранови високи колку три ката пустошат згради на Тенерифе (Видео)

Жителите на егзотичниот Тенерифе кои живеат во згради во близина на морето деновиве се принудени на евакуација поради разорните бранови на чиј удар се...

Арсовски: Буџетот кој криминогената власт го предлага за 2019 година е мегаломански, расипнички и...

Буџетот кој криминогената власт го предлага за 2019 година е мегаломански, расипнички и дополнително ќе ги осиромаши граѓаните на Република Македонија. Заев и СДСМ...

Драма во казино: Штипјанец со нож му се заканувал на скопјанец

На 18.11.2018 година во 23:05 часот во СВР Скопје било пријавено дека во казино на улица „Иван Козаров“ во Скопје дошло до расправија помеѓу...

Јане Ченто: Ме држите 11 месеци со препишани решенија за притвор

Во Апелациониот суд во Скопје се одржа јавна седница за продолжувањето на притворот на обвинетиот Јане Ченто за настаните од 27 април. На седницата...

СДСМ: Поголеми плати во сите сектори, повеќе пари кај граѓаните со мерките од Буџетот...

Предлог Буџетот за 2019 предложен од Владата предводена од СДСМ е развоен и обезбедува повеќе пари кај граѓаните, поголема социјална еднаквост и подобра живејачка...

Во Македонија се дише најотровен воздух во Европа – покажува извештајот на Европската агенција...

Жителите на македонските градови дишат најзагаден воздух во Европа. Ова особено се однесува на Скопје, Битола и Тетово кои во текот на 2017 година...

Убавата приказна од Македонија која се прошири низ светот: Нови фотографии од љубовта меѓу...

Скопската Зоолошка градина пред неколку дена се најде во светските медиуми. Љубовта помеѓу трите жирафи од нашата Зоолошка градина Каспер, Тобого и Флопи и нивниот Зоо негувател...

Прв самостоен концерт, најкомплетниот Хип Хоп артист Страјк во МКЦ

Прв самостоен концерт,најкомплетниот Underground Хип Хоп артист Страјк во МКЦ во склоп на Такситар 2018 на 02.12.2018 год.   https://www.youtube.com/watch?v=X1WjoM7Bd_s&start_radio=1&list=RDX1WjoM7Bd_s Карти во предпродажба во Југотон и Купи...


Популарно