14 C
Скопје
недела, мај 27, 2018

Одбележување на Светскиот ден на крводарителството

Црвениот крст на Република Македонија се вклучува во во одбележување на 14 Јуни, Светски ден на крводарителство, чие годинешно мото е „Не чекај да...

„Музиката на Џанго“ го отвора 10. Француски филмски фестивал

„Музиката на Џанго“ во режија на Етјен Комар, со Реда Катеб, Сесил де Франс и Беата Палја во улогите, вечер во кино „Милениум“ ќе...

ВМРО- ДПМНЕ: Граѓаните сакаат работа и посветеност, како што тоа го правеше владата предводена...

СДС не смее да си поигрува со највисоките национални и државни интереси и да се однесува несериозно по прашања како што е проблемот кој...

ВМРО- ДПМНЕ: Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ги почитувал и ќе продолжи да ги почитува законите...

Соопштение до јавноста – демант на изјавата на Катица Јанева за Макфакс Катица Јанева е избрана за Специјален јавен обвинител за да работи непристрасно и...

ВИДЕО: Јовановиќ за позицијата на Анѓушев – Исто како да се назначи алкохоличар за...

Бранимир Јовановиќ, советник во Министерството за финансии на Драган Тевдовски, прашан за именување на вицепремиер за економски прашања од бизнис секторот, како што тоа...

СМК РЕАГИРА: Македонија безусловно да отфрли транзит и сместување на бегалци и илегални мигранти...

  Светскиот Македонски Конгрес (СМК) со индигнација ја отфрла изјавата на евро-комесарот за миграции, внатрешни работи и државјанство на Европската унија, Димитрис Аврамопулос, кој од...

Србов: СДСМ нè води кон крајот на сценариото кое се подготвуваше 3 години –...

Не помина ни еден месец од новата Влада на СДСМ а гледаме како оваа партија повторно го воведува стариот начин на владеење. Никола Димитров,...

Аврамопулос: Се уште немаме започнато разговори со новата Влада за преселба на мигранти во...

Комесарот за миграции, внатрешни работи и државјанство на Европската унија, Димитрис Аврамопулос, денеска од Стразбур порача дека Европската комисија се уште не почнала разговори...

СДСМ: Ќе се отворат евро-атлантските перспективи и ќе има повисок животен стандард, ВМРО-ДПМНЕ да...

ВМРО-ДПМНЕ имаше цели 11 години да работи на подобрување на животниот стандард на граѓаните, но тие одлучија да ги осиромашуваат граѓаните за сметка на...

ВМРО- ДПМНЕ : Никаков бункер не е направен, туку при реновирањето спроведени се минималните...

Соопштение до јавноста, демант на вест објавена на Алсат-M, „Од наградувана зграда до „бункер“ за премиерот – дали Владата ќе го врати оригиналниот изглед?" Очигледно...

Популарно