12 C
Скопје
вторник, ноември 13, 2018

Данев обвини дека Собранието „штанца закони“, Џафери возврати: Ако се решите да излезете, не...

Координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ Драган Данев на почетокот на денешната собраниска седница рече дека повторно има „штанцање на закони“ и апелираше да се обезбеди...

Фаворитот за претседател на Републиканците Џим Бенкс лобира за Македонија

Со писмо до првиот човек на алијансата, Јенс Столтенберг, 11 американски конгресмени, побараа земјава да добие покана за полноправно членство во НАТО. Групата лобисти за...

Велковски: Воведуваме зелена нафта за понкурентно земјоделство

Воведуваме зелена нафта преку кофинансирање на трошоците за набавка на гориво за земјоделска механизација. Ова го најави денеска на прес-конференција Диме Велковски, пратеник на...

Српскиот министер за образование ја „исфрла“ Цеца од учебници: Оној кој ја направил оваа...

Mинистерот за образование на Србија, Младен Шарчевиќ најави дека спорните стихови на пејачката Светлана Ражњатовиќ ќе бидат исфрлени од учебниците. – Таа задача ќе биде...

ВМРО-ДПМНЕ именуваше портпароли и избра 14 претседатели на општински комитети

ИК на ВМРО-ДПМНЕ вчера одржа седница на која што се расправаше за општествено економската состојба во државата. Презадолжувањето на државата, повлекувањето кредити без реална...

Анри Андоноски- нов координатор на ВМРО-ДПМНЕ ОК Крива Паланка

Со одлука на ИК на ВМРО-ДПМНЕ на седницата одржана вчера, за нов координатор на Општинскиот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ Крива Паланка е назначен Анри Андоноски. Анри Андоноски...

Драма во Центар: Со „Порше“ блокирале автобус на ЈСП и се заканувале со пиштол

Двајца мажи вчера околу 13:40 часот на улица „11-ти Октомври“ со автомобил „Порше“ блокирале автобус на ЈСП број 16 кој се движел во правец...

АНКЕТА: Само 14,1 отсто од Македонците прифаќаат ново „ерга омнес“ име

Никаква промена на името, е ставот на мнозинството граѓани или 47,1 насто, покажува најновата анкета на МЦМС и Институтот за демократија. Само  14,4 отсто, би...

Мицкоски: Македонците не треба да стравуваат – ВМРО-ДПМНЕ нема да дозволи Македонија да капитулира!

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во утринската програма „Ја сакам Македонија“ на Сител Телевизија вели дека ВМРО-ДПМНЕ е единствената патриотска партија во Република Македонија. Според...

Американски конгресмени испратија писмо до Столтенберг – Бараат прием на Македонија во НАТО

Единаесет конгресмени, предводени од конгресменот Џим Бенкс од Индијана, испратија писмо до генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг со барање за покана за полноправно...

Популарно