21.5 C
Скопје
петок, август 23, 2019

Рускоска потврди дека во СЈО се бришеле податоци од компјутери

Обвинителката, Вилма Русковска, ја потврди информацијата која ја објавија медиумите пред неколку недели, дека во Специјалното јавно обвинителство се бришеле податоци од некои компјутери....

Џаро наместил натпревар во Скопје пред две недели и добил 13.000 евра!

Џаро наместил натпревар во Скопје пред две недели и добил 13.000 евра! Сега за српските медиуми Џаро откри дека и понатаму мести натпревари, а последниот...

Рекордни цени на пиперките – ајварот станува луксуз

Тегла домашен ајвар годинава ќе чини барем десет денари повеќе од лани. Ова го покажуваат пресметките на денар.мк според актуелните цени на пиперката. Земјоделците...

Рејчел Галовеј: „Рекет“ е можност да се докаже несeлeктивна пpaвда

Граѓаните треба да видат дека државата има еднаков пристап кон владеењето на пpaвото, изјави денеска британската амбасадорка Рејчел Галовеј, коментирајќи ги последните случувања околу...

Давидовиќ: Без разрешување на Јанева не може да се именува нов специјален обвинител, па...

Ова се случува кога политичари подготвуваат и носат закони, без да консултираат експерти од правната фела. На површина излегуваат недостатоците и мааните, кои уште...

Тројца „изметени“ се враќаат на функција, потпретседател на СДСМ и Коста Петров

На денешната седница на Централниот одбор на СДСМ, претседателот Зоран Заев ќе именува нови потпретседатели. Како што потврдуваат за „Сакам да кажам“ од партијата,...

Членови на СДСМ со закани до Геровски: Ќе видиш како ќе завршиш

Членови на СДСМ со сериозни закани кон новинарот Бранко Геровски. Имено на неговиот Фејбук профил, член на СДСМ му испраќа сериозни закани на новинарот...

Арсовски: Катица Јанева е рекетарот на Зоран Заев

Катица Јанева и Зоран Заев се лице и опачина на иста паричка која што значи криминал. Катица Јанева е рекетарот на Зоран Заев, а...

На Катица Јанева ѝ се слошило во капелата- вратена во притвор

На специјалната обвинителка во оставка Катица Јанева, која од притвор со полициска придружба беше однесена на погребот на нејзината мајка во Гевгелија, денеска повторно...

Првиот човек на „Алфите“ вмешан во „Рекет“?! Дали Боки 13 се јавил кај него...

Во Министерството за внатрешни работи владее сомнеж дека командантот на специјалната единица „Алфа“, Примислав Димовски е вмешан во случајот „Рекет“ – дознава „Лидер“ од...

Популарно