18.7 C
Скопје
четврток, мај 23, 2019

На Влада никако да дојде на дневен ред, но затоа социјалните мрежи не го...

Директорот на заворот Скопје, Ѓоко Котевски, никако да се најде на дневен ред на Владата. Неговтра оставка е поднесена веќе три месеци. Но Владата...

Заев: За неколку дена ќе видиме дали може да разрешам функционери на ДУИ

Премиерот Зоран Заев денеска ја искоментира изјавата на Груби од ДУИ дека барањето за ветинг нема врска со најавената метла, па кажа дека на...

„Вашингтон пост“: ЕУ ја излажа Македонија, нема датум за преговори

Европската Унија ја излажа Македонија, предупредува „Вашингтон пост“. Во коментар на босанскиот активист Јасмин Мујановиќ се најавува дека ветувањата за датум за преговори за...

Лајм: Пендаровски му ја зададе првата „воспитна“ на ДУИ, десет дена по преземањето на...

Именувањето на Еролд Муслиу за директор на Агенцијата за разузнавање се смета за силна „воспитна” од страна на претседателот Стево Пендаровски за ДУИ, велат...

Ќе одговара ли некој за скандалот во МНР со дипломатите избркани за настаните на...

Двајца од избрканите дипломати со судска пресуда се вратија на работа, третиот се уште е на „чекање“ бидејќи МНР поднело жалба на одлуката на...

ДУИ останува на ставот дека ветинг е подобро решение од „метла“

Демократската унија за интергација (ДУИ) останува на својот став дека ветингот е подобро решение од „метлата“ која ја најави премиерот Зоран Заев. Од партијата кажаа...

Седницата за мандатот на Груевски закажана за утре во 11 часот

Павле Богоевски, како претседател на Комисијата за деловнички и имунитетно-мандантни прашања за утре во 11 часот ја закажа седницата на која треба да се...

Избувна пожар во фабрика во Скопје

Ноќеска во 3:50 часот во полиција е пријавено дека пламнал пожар во кругот на фабриката „Железара“, односно во фабрика за пластика и цвеќиња. Пожарот бил...

Пендаровски по успешно завршените партиски задачи го награди Ерол Муслиу за директор на Агенција...

За директор на Агенција за разузнавање беа во игра три имиња на Албанци кои се наоѓаа на раководни позиции во бeзбeднocниoт систем. Стануваше збор...

„КОХА“: Пендаровски ќе става печати и на албански јазик

Печатите на претседателот на државата, Стево Пендаровски, се двојазични, на македонски и на албански, пишува весникот KOХA. Пендаровски за време на брифинг со новинарите информираше дека...

Популарно