-2 C
Скопје
недела, февруари 17, 2019

Во „8 Септември“ двајца пациенти се во животозагрозувачка состојба

Во Градската општа болница „8 Септември“ од повредените од тешката сообраќајна несреќа, во моментов се лекуваат 19 пациенти. Од нив, 14 пациенти се стабилни...

НОВИ ДЕТАЛИ: Девојката на која и беше ампутирана ногата е во критична состојба, почина...

На Клиниката за анестезија, реанимација и интензивно лекување (КАРИЛ) се сместени четворица пациенти со сериозни повреди од сообраќајната несреќа кај селото Ласкарци, а вчеравечер...

Татко на две ќерки, љубител на фудбал – загинатиот е Ферди Касо од Гостивар

Триесет и деветгодишниот Ферди Касо од Гостивар е последната жртва од тешката сообраќајна несреќа кај Ласкарци, каде во попладневните часови на 13 февруари се...

ЕСКАЛИРА ПРОТЕСТОТ ВО АЛБАНИЈА: Со солзавец и снајперисти се брани Владата од 100.000 демонстранти,...

Масовните протести на албанската обединета опозиција ескалираа со пробивање на полицискиот кордон пред Владата, скршени врати и прозорци, фрлање молотов коктел и тврди предмети,...

Најсериозен кандидат на СДСМ им е човекот кој се срамеше од сопствената нација

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на конвенцијата на партијата за избор на претседателски кандидат во својот говор „удри“ по тројца од најголемите фаворити на...

Четири противпожарни возила отишле во Амбасадата на САД во Скопје

Четири противпожарни возила со 11 пожарникари биле испратени по повик од Амбасадата на САД во Скопје вчера попладне, но не интервенирале оти станувало збор...

„Македонија се наоѓа на крстосница, ваквите мигови бараат сериозни одлуки од кои зависи иднината“

Македонија се наоѓа на крстосница, а секогаш ваквите мигови бараат сериозни одлуки од кој зависи иднината на нашата татковина, зависи заедничката судбина на многумина...

За Мицкоски претседателските избори се жолт картон пред исклучување на власта

-На Македонија е потребен протестен глас кој ќе даде жолт картон на власта пред исклучување на овие ибори. Не ви велам да ни дадете...

„ЕЛЕМ и МЕПСО станаа приватни партиски подружници за партиско вдомување“

Во делот на правната држава создадоа вистинско чудовиште, Левијатан кој ја проголтува среќата на луѓето и правдата. Имаме неправда и несигурност, изјави лидерот на...

Мицкоски: Ќе понудиме решенија и план кој ќе ја извадат нашата земја од кризата...

Ќе кажам дека ова ВМРО е поискусно од она од 2016-та или 2011та, и свесно за сите свои минати недостатоци. И сега знаеме точно...


Популарно