2 C
Скопје
петок, април 10, 2020

Борисов го врати мандатот за нова влада, Бугарија оди кон вонредни избори

Бугарскиот премиер  во заминување и лидер на најголемата парламентарна партија, Бојко Борисов, денеска на претседателот на земјата Росен Плевнелиев му го врати мандатот за...

Европол: ИД планира нови терористички напади во Европа

Екстремистичката групација Исламска држава планира нови терористички напади во Европа во блиска иднина, предупредува европската полициска служба Европол. „Загубите на ИД во Ирак и Сирија...

Награда за Давид Тодосовски на Филмскиот фестивал во Мостар

Главниот актер во филмот „Ослободување на Скопје” Давид Тодосовски ја доби наградата за најдобар дебитант на штотуку завршениот Филмски фестивал во Мостар, соопшти Партизанс...

Трамп: Америка веќе нема да руши влади, започнува ера на мир

САД ќе престанат со обидите да рушат влади ширум светот и ќе соработува со други земји кои се борат против тероризмот, порача новоизбраниот претседател...

Во Шпанија уапсени 34 лица за местење на тениски мечеви

Вкупно 34 лица се уапсени, меѓу нив и шестмина тенисери во широката полициска операција спроведена на територјата на Шпанија и Португалија за местење на...

АНКЕТА: СДСМ ќе измисли сé и сешто како што ги измисли фантомските гласачи, но...

Граѓаните очекуваат се и сешто од СДСМ, манипулации, лаги, интриги како оние со фантомските гласачи. Разочарани велат дека ваквото однесување на СДСМ и Зоран...

Село Конопница со ново повеќенаменско спортско игралиште!

Деновиве на фејсбук профилот на Градоначалникот на Општина Крива Паланка, Арсенчо Алексовски беа објавени фотографии од новоизграденото повеќенаменско спортско игралиште во Кривопаланечкото село Конопница...

ВИДЕО: Српската партија ДВЕРИ ја потврди кражбата „СДСМ врши политичка измама со нашата кампања“...

Срѓан Ного од српската партија Двери кому „Република“ му  ги предочи фотографиите од кампањата на СДСМ како и рекламниот материјал од СДСМ за вие...

ВИДЕО: Една жртва во експлозија во Атина

Една жена загина, а пет други лица се повредени претпладнево при експлозија по која избувнал пожар во ресторан за брза храна на плоштадот Викторија...

ОВА Е РАДОСТ: Падна снег во Саудиска Арабија

Температурите во Саудиска Арабија паднаа под нулата, а во некои делови од земјата заврна и снег, што е невообичаено за тој дел од светот,...

Популарно