7.3 C
Скопје
недела, февруари 23, 2020

Опсерваторијата на Кокино на Ancient Aliens (ВИДЕО)

Кокино (Татиќев камен) во емисијата Древни Вонземјани: Повеќе за Кокино на ЛОЗА

Со петчасовно работно време профит од 9 милиони долари

Стивен Арстол, сопственик на американската компанија Tower Paddle Boards, која за минатата година беше прогласена за најбрзорастечка компанија во Сан Диего, пред помалку од...

Од Лондон до Њујорк за само 3 часа! (ВИДЕО)

Новиот авион би требало да се појави до 2020-та година, а се проценува дека цената за еден билет од Лондон до Њујорк би чинела...

Права на патниците – 600 евра за откажан лет, 1.200 за изгубен багаж

Откажување, доцнење или пренасочување на летот; губење на куферите – најчести проблеми со кои се соочуваат патниците со авион. За сето ова може да...

ФОТО: Вака би изгледала двојазичноста за која се залага Заев

Не стивнуваат реакцијата на јавноста, предизвикани од скандалозните ставови на лидерот на опозицијата, Зоран Заев, по однос на двојазичноста во Македонија. За да доловат како...

Врие на социјалните мрежи: Граѓаните запрепастени од изјавите на Заев – „Ја продаде Македонија“

Антимакедонските изјавите на лидерот на СДСМ Зоран Заев пред Албанците во Швајцарија предизвикаа револт кај граѓаните. Социјалните мрежи вријат од коментари, граѓаните запрепастени од...

ВМРО-ДПМНЕ ПРВИ, СДСМ ЧЕТВРТИ: Еве како ќе изгледа гласачкото ливче за изборите во декември

Државната изборна комисија (ДИК) денеска спроведе жребување за редоследот на кандидатските листи за предвремените парламентарни избори на 11 декември. Граѓаните на 11 декември ќе избираат...

КОЛУМНА НА СТЕВЧО ЈАКИМОВСКИ: Идиот!

До изборниот молк има уште 21 ден. Rabits and Company мислеа дека со бомбите ќе го спуштат рејтингот на владеачката коалиција, а ќе го...

МИСАЈЛОВСКИ: Интензивно се работи на терен, Македонија ќе добие три модерни автопатишта

Очекувам во следниве години Македонија да добие три модерни автопатишта, изјави во интервју за „ТВ Нова“ министерот за транспорт и врски, Владо Мисајловски. Мисајловски вели...

Србов: Ловејќи албански гласови, Заев директно ја поткопува државноста на Република Македонија

„Ова е чисто уривање на рамковниот договор. Господинот Зоран Заев е свесен дека со самото тоа што сака од СДСМ да направи албанска партија,...

Популарно