20 C
Скопје
понеделник, јули 6, 2020

ВМРО-ДПМНЕ: Граѓаните го видоа вистинското лице на СДС и нема да дозволат да бидат...

Граѓаните од владата на СДС единствено што видоа досега во овие неполни 3  месеци се укинувања, блокади и кратења на мерки, обвинуваат од ВМРО-ДПМНЕ. Во...

Што бараше србинот Живаљевиќ и чие сценарио одработуваше французинот Тимоние во Собрание на 27...

СРБИНОТ ЖИВАЉЕВИЧ... А, ФРАНЦУЗИНОТ ТИМОНИЕ? Интервјуто на српскиот претседател Александар Вучиќ на 22 август 2017 година за РТС, повторно го отвори прашањето за Горан Живаљевиќ...

Груевски: СДСМ го измамува народот, со усогласувањето пензиите ќе бидат поголеми за само 180,...

СДСМ го потценува народот, а особено ги потценува пензионерите, обвини денеска лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски. Изјавите на СДСМ за зголемувањето на пензиите според...

Груевски: Тешко на граѓаните ако СДСМ ја преслика неспособноста, неработата и самоволието од централно...

Граѓаните ќе си кажат кој е фаворит на локалните избори, а Зоран Заев може да зборува што сака. Ова е коментарот на лидерот на...

Заев и Вучиќ телефонски договориле 5 точки за подобри односи меѓу Македонија и Србија

Премиерот Зоран Заев и претседателот на Србија, Александар Вучиќ денеска телефонски разговараа за новонастанатата состојба во односите меѓу Македонија и Србија. По одлуката на Србија да...

Продолжува СУПЕР СКОПЈЕ: Забава во Старата скопска чаршија- еве ја програмата

Големата летна забава „Супер Скопје“ продолжува овој викенд во Старата скопска чаршија. На 25 август (петок) забавата ќе биде на плоштадот Скендер Бег и ќе...

И Аеродром кажа „НЕ“ за населување на мигранти: Доселувањето ќе значи намалување на платите,...

Обединети под граѓанската иницијатива „Будење“ во општина Аеродром се спротиставуваме на идејата за населување на мигранти во нашата општина, ова денеска го изјави Марија...

Богдановски: Центарци видоа како се однесува СДС кој кога еднаш ќе ја добие довербата...

Жерновски и СДС ја втурнаа Општина Центар во вистински хаос. Жерновски и СДС пред 4 години ги манипулираа и ги доведоа во заблуда граѓаните...

Град Скопје обезбеди услови за бесплатно истакнување на изборни плакати

Согласно законската обврска и Одлуката за условите за добивање право за користење место за истакнување на изборни плакати во Градот Скопје (“Сл.гласник на Град...

МД „Илинден“-Тирана бара лични документи на македонски јазик

Македонското друштво „Илинден“ со седиште во Тирана и разгранокот за Голо Брдо, во име на Македонците што живеат во Албанија, побараа од надлежната служба...

Популарно