18.7 C
Скопје
четврток, мај 23, 2019

АПЕЛ ЗА ПОМОШ: Исчезна 16 годишно момче во Скопје, полицијата трага по него

Исчезнат е 16 годишен тинејџер Лука Божиновски кој е британски државјанин, на гости кај своите роднини во Скопје. Лука последен пат е виден вчера...

Отворено писмо од Соња Тарчуловска: Не можете да нè оцрните, нас не можеше да...

Откако денеска низ медиумите се обидоа да го дискредитираат семејството Тарчуловски, поради тоа што добивале по 5.000 евра месечно додека Јохан Тарчуловски беше во...

ВМРО-ДПМНЕ: Не е постигнат договор за коалицирање со ДУИ – Нови избори се зрело...

ВМРО-ДПМНЕ соопшти дека не е постигнат договор за коалицирање со партијата ДУИ. Од партијата на мандатарот Груевски, исто така информираат дека очигледно некој сака да...

Колумна на Емилија Гелева: Емисарите од „мочуриштето“ од Вашингтон фатени на злодело

Овој (Хојт Јииии) што ја посетувал „јоо бјутифул кантри“ веќе 10 години, директно фатен во лага. Соросписките медиуми излегоа со наслови дека се посрамотил...

Хасипи до Иванов: Веќе ништо не бараме, со сила ќе си го земеме!

По одлуката на претседателот Ѓорге Иванов да не го потпише указот за Законот за јазиците, реагираше и новинарот на Коха, Урим Хасипи. Тој вели...

Тодор Петров: Џес Бејли повеќе не е амбасадор на САД во Македонија

Џес Бејли ниту не успеа да му се изнарадува во живо на производот од неговата “невозможна мисија“ во Македонија. Му честита во живо на...

Груевски: Кад­ров­ски про­ме­ни и ос­ве­жу­ва­ња ќе има, нај­мно­гу во т.н. трет еша­лон

Во интервјуто за „Дневник“, објавено непосредно пред да го добие мандатот за составување влада од претседателот на државата Ѓорге Иванов, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола...

Чилиманов: Уште неизбрана соросоидната власт, а ОН бараат изградба на бегалски камп во Демир...

Новинарот и член на граѓанското здружение „Стоп операција Сорос“, Цветин Чилиманов на својот Фејсбук профил објави документ со кој ОН бараат изградба на бегалски камп...

ФОТО: Ексклузивен документ – Сите словенски јазици потекнуваат од македонскиот јазик

Документ кој датира од 1967-та, 1968-та и 1969-та година беше ексклузивно обелоденет во „Отворено студио“ на ТВ НОВА, во второто издание на емисијата „Кој...

Јане Ченто на Фејсбук: Ова е планот на албанците за прифаќање на платформата

Сте се запрашале ли зошто толкав притисок и уцени од страна на албанците за да биде Македонија двојазична, албанците да се пишат како државотворен...

Популарно