13.2 C
Скопје
вторник, ноември 19, 2019

ВИДЕО: Заев призна кој му го пишувал говорот за пред жените од СДСМ

Во западниот свет политичарите ги пишуваат самите премиери или нивните советници и ПиАр експерти. Во Македонија говорите на премиерот ги пишуваат вицепремиери. Во случајов...

Фити: Гоце не е роден во Бугарија, туку во Кукуш и цел живот се...

Академик Таки Фити во синоќешното госстување на ТВ 24 зборуваше за спорот помеѓу македонската и бугарската комисија околу Гоце Делчев. „Не е важно дали е...

Науновски: Косово ќе влезе, Србија ќе излезе, а ние ќе останеме во голема Албанија

„Косово ќе влезе, Србија ќе излезе, а ние ќе останеме во голема Албанија, наместо во ЕУ. Сите иницијативи кои доаѓаат од ЕУ и САД за...

Димовски: Албанија е 10 години во НАТО па е зад нас, она што Заев...

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Илија Димовски во гостувањето во емисијата „Што не е јасно“ на телевизија Алфа истакна дека Заев и целата негова Влада ветуваа...

Точи: Нема реформи, се изгуби премногу време во штитење на криминалот во самата Влада

Пратеничката Арта Точи која во времето кога Алијансата за Албанците беше дел од владината коалиција и ја вршеше функцијата заменик-министер за надворешни работи со...

Мицковски: Невозможно е Македонија да ги реши поглавјата 23 и 27, односно, правосудството и...

Значи вака, невозможно е, ама буквално е невозможно, Македонија да ги реши поглавјата 23 и 27, односно, правосудството и екологијата, пишува на својот Фејсбук...

Калајџиев: Очекував оставки од Десковска, Димитров, Османи и од Заев по не добивањето на...

Универзитетскиот професор Гордан Калајџиев на вечерашната емисија на Канал 5 телевизија на прашањето дали Ременски треба да си даде оставка, тој одговори дека очекувал...

Во Аеродром човек инвалид сам си прави пристапна патека: „Ми се плаче, а и...

Фотографија која вчера се појави на Твитер предизвика илјадници реакции и на социјалната мрежа Фејсбук.Станува збор за вистинска фотографија на која во скопската населба...

Наскоро нема плаќање царина за интернет пратки до 90 евра

Со одлука на Министерството за финансии, кое ги подготвува анализите за оваа цел, во план е зголемување на прагот од сегашните 45 евра на...

Димитров: Нон-пејперот на Франција за новата методологија на преговарање се уште е предмет на...

Нон-пејперот на Франција за новата методологија на преговарање се уште е предмет на подетални анализи. За нас е мудро, не само директно толку кон...

Популарно