16 C
Скопје
понеделник, март 30, 2020

Над 40 проценти од македонските граѓани очекуваат да бидат заразени од коронавирус – се...

Над 40 проценти од граѓаните очекуваат да бидат заразени со коронавирусот, покажува најновото истражување на јавното мислење што го спроведе Институтот за политички истражувања...

Дурловски: Нас нема да нè убиe Ковид-19, ние сме вирусот

Нас нема да нè убие Ковид-19, ние сме вирусот, вели оперскиот пејач Игор Дурловски и носител на изборна листа на ВМРО-ДПМНЕ, кој на „Фејсбук“ ги...

Арсовски: Постои сериозен сомнеж за криминал, аванта и воено профитерство, дури и во кризни...

Денес Владата преку официјално соопштение објави приватни разговори помеѓу Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски и Генералниот секретар на Владата Драги Рашковски. Ова денеска што граѓаните...

Две нови жртви на Ковид-19 во Македонија, едниот 31-годишен пациент

Две лица починале на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби како последица на Ковид-19, 91 годишен пациент и 31 годишен пациент. Како што информираше...

Гејтс и други директори на моќни компании масовно даваат оставки во екот на епидемијата...

Технолошкиот иноватор и основач на „Microsoft“, Бил Гејтс, e еден од извршните директори кои во екот на пандемијата на коронавирусот поднеле оставки на своите...

Ангеловска: Ако не сте знаеле, буџетот не е „куп пари“ коишто ги има државата

Ќе направиме и правиме се што треба, за да ги задржиме сите работни места и сите деловни капацитети, напиша министерката Нина Ангеловска на Фејсбук. Го...

Хероина во борбата со коронавирусот: 96-годишна бабичка Јанина шие маски

Во ерата на незабележан технолошки развој во историјата на човештвото, а дури и најбогатите земји се жалат на недостиг од заштитни маски во пандемијата...

СКАНДАЛ: Патници гладни и жедни ги држат заглавени во автобус на аеродромот, додека чекаат...

Самир Љума, снимателот на документарецот „Медена земја“ се пожали на Фејсбук дека ги држат заглавени на Скопскиот аеродром додека чекаат да бидат сместени во...

ВИДЕО ЗА ИСТОРИЈА: Папата се моли против корина сам на празниот плоштад

Поглаварот на Римокатоличката црква, Папата Франциск одржа молитва против пандемијата и коронавирусот, сам на празниот плоштад „Свети Петар“, пред базиликата Свети Петар во Ватикан,...

15 милиони прегледи: Овој филм за борба со коронавирусот треба да го погледнете (ВИДЕО)

Додека остатокот од светот само површно ја следи приказната за новата болест која прогонува во Кина, предупредувајќи дека тоа е сериозна, долга и тешка...

Популарно