-2 C
Скопје
вторник, февруари 19, 2019

Пешевски во Босилово ја претстави програмата на ВМРО-ДПМНЕ и направи споредба со лажните ветувања...

Денес во општина Босилово се одржа митинг на ВМРО-ДПМНЕ на кој се обрати членот на Избршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ Владимир Пешевски, а беа претставени...

Груевски: Две нови градинки, медицински апарати, реконструкција на училиштата и низа проекти за Крива...

Заев со тензиите кои јавно ги презентира деновиве, за промена на уставот, за проширување на рамковниот договор, за кантонизација на државата тој само уште...

Овој месец секој вработен ќе добие по 8.500 денари

Помалите фирми и оние кои имаат финансиски проблеми се уште не исплатиле регрес за годишен одмор, популарниот К-15 имаат уште малку време за да...

Груевски: Остварено ветувањето за рестартирање на Тораница и Добрево – работа за 900 македонски...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски на социјалната мрежа Фејсбук објави одлична вест за македонските рудари – рестартирање на рудникот „Тораница“. Во продолжение интегрален текст од...

Стивен Хокинг: Ова е најопасното време за нашата планета

Не смееме да продолжиме да ја игнорираме нееднаквоста затоа што сега ја имаме сета технологија за да го уништиме нашиот свет, но не и...

ВИДЕО: Емотивен разговор на 100-годишна баба со Милошоски „Со сите сили да победиме, ќе...

Носителот на кандидатската листа на коалицијата „За подобра Македонија“ предводена од ВМРО-ДПМНЕ во ИЕ5, Антонио Милошоски при денешната посета во Крушево, имаше емотивен разговор...

Груевски: Во Македонија има силен и мудар народ кој знае да расудува и ќе...

Издржавме две и пол години, цела држава беше под тортура, не само од СДСМ туку и од нивните сценаристи. Се добро пресметале, само заборавиле...

Заев: Промени на 11 декември за живот во Македонија

Коалицијата „За живот во Македонија“, предводена од СДСМ, вечерва одржа предизборен митинг во Гевгелија. Претседателот на СДСМ и носител на кандидатската листа за пратеници во...

МОЌЕН ГОВОР: Груевски од Штип предупреди што ќе се случи со Македонија ако ВМРО-ДПМНЕ...

Ви кажуваме многу отворено, многу јасно, што и следи на Македонија од сценаристите кои го најмиле Заев да го спроведе нивното сценарио. Можеби некои...

Колумна на Мери Георгиевска: ФАЈРОНТ ГОСПОДА

За разлика од лагите на македонските комуњари, лагите тонат скоро насекаде во светот: во Бугарија, во Србија, во Босна, во Хрватска, во Австрија, во...


Популарно