21.5 C
Скопје
петок, август 23, 2019

Спасовски: Амнестии нема да има, секој ќе си одговара за стореното

Не се боревме за да се амнестира криминалот направен од некој. Сакаме правда за сите и секој што се огрешил да одговара за стореното...

Се огласи семејството на Влатко Илиевски: Објавено кога и каде ќе биде погребот на...

Познатиот македонски пејач Влатко Илиевски ќе биде погребан утре (недела, 8.7.2018 година) во 12 часот на гробиштата во Ѓорче Петров. Неговото семејство, пријателите и фановите ќе...

Поддржувачот на Заев ќе оди во затвор: Иво Вајгл фатен во корупција

Големиот поддржувач на Зоран Заев, европратеникот Иво Вајгл е фатен во корупција, пишува словенечкиот „24ur.com“. „Европратеникот Иво Вајгл е во преткривична постапка поради сомнеж за...

Професор Цуцуловски ја разобличи манипулацијата на Заев околу референдумското прашање

Професор Љубомир Цуцуловски на социјалната мрежа Фејсбук ја разобличи манипулацијата со референдумското прашање за промена на името. Според него, во прашањето кое ќе биде...

Официјална дозвола за легално одгледување на канабис во Холандија

Со официјална дозвола добиена од холандската влада, десет општини во Холандија веќе можат легално да одгледуваат канабис. Ова е експериментално, а идејата е да се...

КОЛУМНА: Ќе го заобиколи ли Заев референдумот?

Референдумот како крајна финална фаза од решението на спорот за името опстојува како константа на македонската политичка сцена долг временски период. Своевремено промовиран од...

Мега интервју на Мицкоски за „Магазин“: Никогаш, ама баш никогаш нема да се согласам...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во ексклузивно интервју за „Магазин“ вели дека никогаш, ама баш никогаш нема да се согласи со овој капитулантски договор на СДСМ. За...

ЌЕ СЕ ГРАДИ БЕГАЛСКИ КАМП ВО МАКЕДОНИЈА – Потврда од директорот на БЈБ

МВР призна дека ќе се гради центар за странци бидејќи е потребно да се подобрат капацитетите на веќе постоечкиот. Ова е прва институција која...

ФОТО: Ова е последната објава на Влатко Илиевски пред да биде пронајден мртов

Македонија утрово се разбуди во шок откако со брзина на светлината се прошири веста дека најпознатиот рокер во Македонија Влатко Илиевски е пронајден мртов...

При влез во Македонија можеш да внесеш стоки до 350 евра, литар алкохол, 200...

Секој патник кој влегува во земјава има право да внесе до 10.000 евра во готовина без да ги пријави, додека секој што излегува треба...

Популарно