5 C
Скопје
среда, јануари 23, 2019

„Шарли ебдо“ објави карикатура на ураганот Харви

Француското сатирично списание „Шарли ебдо“ на насловната страница од новиот број, што излезе денеска, објави карикатура за ураганот Харви, од кој се предизвикани огромни...

При засилени мерки за безбедност започна аџилакот во Мека

Над 100.000 членови на саудискате сили за безбедност од денеска ќе работат за заштита на верниците кои ќе учествуваат во овогодинешното поклонение во Мека,...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ зад себе остави распаднати студентски домови, Владата предводена од СДСМ вложува во...

Соопштение за јавност Доколку ВМРО-ДПМНЕ навистина се грижеше за студентите, за време на своето 11 годишно владеење ќе работеше на подобрување на студентскиот стандард. Но...

СДСМ: Владата предводена од СДСМ ја унапредува и модернизира инфраструктурата

Соопштение за јавност Нивото на инвестиции во инсфраструктурата во Македонија беше ниско во изминатите 10 години што придонесе да има рурални средини без основни животни...

Жерновски со своите неостварени ветувања од програмата во 2013 година е типичен пример како...

Интегрален текст од изјава за медиуми на Сашо Трпески, советник во Општина Центар Почитувани, Граѓаните на општина Центар за четири години на своја кожа го почувствуваа...

Колариќ: Кандидати за градоначалници ќе бидат луѓе кои уживаат авторитет, дигнитет, чесност и одговорност...

Во емисијата „Од наш агол“ на националната македонска телевизија МРТ1, гостуваше Светлана Колариќ, член на Извршниот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ. Колариќ истакна дека сега за сега...

ВМРО-ДПМНЕ: Со парите што СДС ја задолжи државата можеше да ги реконструира сите студентски...

Соопштение до јавноста Комплетната реконструкција на двата блока А и Б во студентскиот дом „Гоце Делчев“ изнесуваше 3.1 милиони евра. За неполни три месеци неспособната...

Груевски: Дај боже да почне барем првиот километар, од 500 километри автопат кои СДСМ...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски продолжува со теренските посети на места ширум државата. Тој денеска беше во посета на Прилеп, каде на новинарско прашање...

СДСМ: Обезбедивме евтина дневна тарифа на струјата за сите граѓани, нема да има никакво...

Водејќи се од воспоставените принципи на остварување на дадените ветувања пред граѓаните, Владата предводена од СДСМ ја враќа дневната евтина тарифа на струјата што...

ВМРО-ДПМНЕ стартува со нов начин на комуникација со граѓаните, Live chat

Почитувани, денес во 22:00 часот стартуваме со нов начин на комуникација со граѓаните, Live chat, објави партијата на официјалниот Фејсбук профил. -Денес во периодот од 14:00...

Популарно