11 C
Скопје
среда, ноември 21, 2018

ИНТЕРВЈУ: Кога Никола Ристановски беше студент „Квадрирав во прва и учев кампањски“

Добрите професори ќе те научат дека си важен, дека можеш да промениш многу работи, дека многу работи зависат од тебе, дека знаењето не е...

ДУИ ќе коалицира со оној што ќе ги исполни нејзините 5 ветувања

Партијата од албанскиот блок што освои најмногу пратенички мандати на предвремените парламентарни избори одржани на 11-ти декември, Демократска унија за интеграции ќе коалицира со...

Македонија повторно во Вог, како предлог дестинација за посета во 2017 година

Со Охрид и со фотографијата на „Св. Јован Канео“ почнува написот во престижниот Вог кој овојпат препорачува шест дестинации на Балканот што мора да...

Денеска се празнува Свети Никола – вечен заштитник на сиромашните и обесправените

Православните верници денеска го слават Свети Никола, слава која ја одбележуваат најмногу семејства. На овој ден не се работат никакви домашни работи, не треба да...

ВМРО-ДПМНЕ поднесе тужба до Управниот суд против одлуката на ДИК за прифаќање на скандалозниот...

ВМРО-ДПМНЕ како предводник на коалицијата За подобра Македонија синоќа до Управниот суд на Република Македонија поднесе тужба против решението на Државната изборна комисија УП1 10...

Бејли е режисер на обоената револуција – Лавров пред две години во детали го...

Сведоци сме на превирањата во Македонија по изборите, наметнување на волја на народот од страна на американската амбасада, атмосфера која потсетува на револуцијата во...

ВО ЦЕНТАР: Интервју со Сергеј Самсоненко – најбогатиот македонец

ВО ЦЕНТАР со Васко Ефтов: Интервју со Сергеј Самсоненко - најбогатиот македонец

СДСМ ќе поднесе четири тужби до Управниот суд

СДСМ најави дека ќе поднесе четири тужби до Управниот суд коишто се однесуваат на гласањето во избирачки места во Шестата изборна единица. Портпаролот на партијата...

Насилниците кои го претепаа 68 годишниот алпинист Јове, сè уште на слобода

Четврти ден откако на улица беше претепан истакнатиот македонски алпинист Јован Попоски, МВР сеуште работи на расчистување на случајот. Иако неофицијално полицијата има сомненија за...

Путин и нуди на Турција соработка во борбата против тероризмот

Рускиот претседател Владимир Путин испрати телеграма со сочувство до претседателот на Турција, Реџеп Таип Ердоган за жртвите од нападот во Кајсери. Путин во телеграмата наведува...

Популарно