-5 C
Скопје
недела, февруари 23, 2020

Европската сонда се упати кон Марс

Европската вселенска агенција очекува дека експериментална сонда во средата ќе слета на Марс Контролата на мисијата во Германија со аплауз ја пречека веста за успешното...

Популарно