6.5 C
Скопје
понеделник, април 22, 2019

ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА НОВО СЕЛО ЗАДРЖАН ВО СТАНИЦА: По престрелката во с.Бадолен, Ново Село, градоначалникот...

  Како што дознаваме, на лице место на настанот бил присутен и началникот на СВР Струмица Танчо Пројковски, како и командирите на останатите полициски станици...

ПУКАЊЕ ВО СТРУМИЧКО НОВО СЕЛО: Силна престрелка на ранчот на градоначалникот на општина Ново...

Престрелка со автоматско оружје вечерва ги потресе жителите на општина Ново Село Пред половина час граѓаните на с.Бадолен од Ново Село ја известија нашата редакција...

Каракамишева: Македонци, пренесувајте ја вистината за нас понатаму

Зборувајќи за македонскиот народ и за неговата борба за остварување на основните човекови права, би сакала да го цитирам Рафаел Лемкин, човекот што го...

По Петровден доаѓа Павловден: Ова никако не смее да ви се случи на тој...

Во четврток е Петровден, а во петок Павловден, со кој се поврзани многу обичаи. Собор на 12 Апостоли – Павловден. Бидејќи претходниот ден, иако е...

ФОТО: Мицкоски пред Собрание испрати последен поздрав за Саздо – запали свеќа и го...

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, заедно со поранешниот претседател на УМС на ВМРО-ДПМНЕ Владимир Нелоски, пристигна на протестот „Правда за Саздо“ пред Собранието на...

Заев: Со Ципрас инсистиравме дека нема да зборуваме за црвени линии

Премиерката на Обединетото Кралство на Велика Британија и Северна Ирска Тереза Меј со посебен гест ги покани премиерите на Република Македонија Зоран Заев, и...

Столтенберг: Кога договорот ќе биде имплементиран, ќе го поканиме Скопје да стане 30 членка...

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг очекува дека по договорот со Грција Македонија ќе биде поканета да почне со преговори за членство во НАТО. На...

ВЕЧНА ТИ СЛАВА КОМИТО: Над 2.000 луѓе му одадоа почит на крвнички претепаниот Никола...

Никола Саздовски - Саздо, денеска беше погребан на гробиштата во Ракотинци. На погребот присуствуваа повеќе од 2.000 луѓе, меѓу кои присуствуваа и голем број...

Мигранти се шетаат секој ден, Царовска или не знае или лаже

Додека владата и министерката за труд и социјална политика, Мила Царовска демантираат дека има било какви подготовки за мигранти, МВР ги демантира. Практично министерството...

ВМРО-ДПМНЕ од денес ја почнува акцијата „Лето за Македонија“- 1.500 тимови на партијата ќе...

Државата е заробена од страна на криминалниот картел наречен СДСМ. Картелот ја уништува Република Македонија на секое поле. Економијата тоне, земјоделието е на колена,...Популарно