3.9 C
Скопје
недела, април 21, 2019

Ефтов: Вечерва се случи Панорама 2 – Мијалков во пакет со целото криминално милје...

Новинарот и аналитичар Васко Ефтов на својот Фејсбук профил објави коментар во врска со решенијата на вечерашната историска седница на ЦК на ВМРО-ДПМНЕ на која...

ВМРО-ДПМНЕ ја честиташе новата коалиција составена од Зоран Заев, Вице Заев и Сашо Мијалков

За да не влијае на присутните Мицкоски излегол од салата но сепак едногласно неговиот предлог бил одбиен од сите присутни со што претседателот Мицкоски...

Николоски: ВМРО-ДПМНЕ го исчисти лошото од партијата – пратениците кои гласаа за уставните измени...

ВМРО-ДПМНЕ вечерва одржа историска седница на Централниот комитет на партијата. ВМРО-ДПМНЕ има силен механизам изграден во рамки на партијата кој секогаш успева да ја...

НОВИ ЖРТВИ НА ЧИСТКАТА: Сашо Мијалков и Никола Тодоров исклучени од ВМРО-ДПМНЕ

Партиски извори од најголема опозициска партија потврдуваат дека поранешниот началник на УБК, Сашо Мијалков и поранешниот министер за здравство, Никола Тодоров, инаку поранешни членови на Исвршниот комитет...

Деркоски: ЈО да покрене истраги по допрен глас за нерегуларностите на денот на референдумот...

Јавното обвинителство треба да покрене истраги по допрен глас за нерегуларностите на референдумскиот ден и гласањето во одредени избирачки места, смета претседателот на ДИК,...

ЧИСТКАТА ПРОДОЛЖУВА: Митко Јанчев и Костадин Богданов разрешени од функциите во ВМРО-ДПМНЕ

Централниот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ на вечерашниот состанок ги разрешил од функциите потпретседателот на партијата, Митко Јанчев и членот на Извршниот комитет, реформаторот Костадин Богданов,...

ЦК на ВМРО-ДПМНЕ со целосна поддршка за Мицкоски – едногласно отфрлена потребата од вонреден...

Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ со целосна поддршка за Христијан Мицкоски. На вечерашната седница на ЦК, едногласно е отфрлена потребата од вонреден конгрес, брифираат од...

Јовановски од „Шарена револуција“: Од авион се гледа дека станува збор за уцена, пратениците...

Колумнистот и активист на Шарената револуција, Зоран Јовановски, во вечерашното гостување во емисијата „Отворено“ на Алфа телевизија, го коментираше гласањето на пратениците на ВМРО-ДПМНЕ...

Возилата што се постари да плаќаат повисока цена за регистрација?

Возилата што повеќе загадуваат и се постари да плаќаат повисока цена за регистрација. Ова е една од мерките кои се разгледуваат за намалување на...

Ѕанакопулос: Овој чекор на соседната земја нè носи поблиску до финалето

Двотретински изгласаниот предлог во македонското Собрание за почеток на уставните промени е историски чекор што ги носи двете страни поблиску до финалното- стапување во...Популарно