18 C
Скопје
вторник, јули 17, 2018

Прием кај претседателот Иванов за учесниците на фестивалот „Златно славејче“

Учесниците на 46-то издание на фестивалот за детски песни „Златно славејче“ денеска беа на прием кај претседателот Ѓорге Иванов.   Претседателот Иванов упати честитки за успешното...

Груевски на ФБ: Инвестициите ќе продолжат, ќе направиме многу нови работи за подобар живот...

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски на социјалната мрежа Фејсбук сподели видео од реализирано ветување дадено пред граѓаните за реконструкција на регионален пат. Тој информира...

Граѓаните децидни: Не за двојазичност, Македонија не е виновна за споровите (ВИДЕО)

Не може сите да бидат лоши околу нас, а ние да сме најдобрите. Ако сите се скарани со Македонија, проблемот е во Македонија. Јас...

Надзорник во „Идризово“ одгледувал марихуана и чувал експлозив во својот дом

СВР Скопје поднесе кривична пријава против вработен во КПУ „Идризово“ бидејќи во својот дом во Скопје одгледувал канабис и неовластено поседувал оружје и експлозивни...

Партиите ќе потпишат Кодекс за фер избори, од понеделник кампања

Коалициите и политичките партии кои ќе учествуваат на изборите на 11 декември утре ќе потпишат Кодекс со кој ќе се обврзат за фер и...

Марков: Ременски кочи закон кој ќе им го олесни животот на лицата со инвалидност

Скандалозните одлуки на техничкиот министер за труд и социјална политика, Фросина Ременски не запираат, напротив земаат се поголем интензитет. Како технички министер во министерство...

ФОТО: Вака би изгледала двојазичноста за која се залага Заев

Не стивнуваат реакцијата на јавноста, предизвикани од скандалозните ставови на лидерот на опозицијата, Зоран Заев, по однос на двојазичноста во Македонија. За да доловат како...

Врие на социјалните мрежи: Граѓаните запрепастени од изјавите на Заев – „Ја продаде Македонија“

Антимакедонските изјавите на лидерот на СДСМ Зоран Заев пред Албанците во Швајцарија предизвикаа револт кај граѓаните. Социјалните мрежи вријат од коментари, граѓаните запрепастени од...

ВМРО-ДПМНЕ ПРВИ, СДСМ ЧЕТВРТИ: Еве како ќе изгледа гласачкото ливче за изборите во декември

Државната изборна комисија (ДИК) денеска спроведе жребување за редоследот на кандидатските листи за предвремените парламентарни избори на 11 декември. Граѓаните на 11 декември ќе избираат...

КОЛУМНА НА СТЕВЧО ЈАКИМОВСКИ: Идиот!

До изборниот молк има уште 21 ден. Rabits and Company мислеа дека со бомбите ќе го спуштат рејтингот на владеачката коалиција, а ќе го...

Популарно