17 C
Скопје
понеделник, јуни 25, 2018

ВМРО-ДПМНЕ поднесе тужба до Управниот суд против одлуката на ДИК за прифаќање на скандалозниот...

ВМРО-ДПМНЕ како предводник на коалицијата За подобра Македонија синоќа до Управниот суд на Република Македонија поднесе тужба против решението на Државната изборна комисија УП1 10...

Бејли е режисер на обоената револуција – Лавров пред две години во детали го...

Сведоци сме на превирањата во Македонија по изборите, наметнување на волја на народот од страна на американската амбасада, атмосфера која потсетува на револуцијата во...

СДСМ ќе поднесе четири тужби до Управниот суд

СДСМ најави дека ќе поднесе четири тужби до Управниот суд коишто се однесуваат на гласањето во избирачки места во Шестата изборна единица. Портпаролот на партијата...

Насилниците кои го претепаа 68 годишниот алпинист Јове, сè уште на слобода

Четврти ден откако на улица беше претепан истакнатиот македонски алпинист Јован Попоски, МВР сеуште работи на расчистување на случајот. Иако неофицијално полицијата има сомненија за...

Заев повика на трпение и одговорност кон државата

Почитувани граѓани, да не дозволиме никакви провокации од никого вклучително и од оној што 10 години ја упропастуваше Македонија. Неговото време заврши, порача лидерот...

Новакоски: Ова во ДИК е скандал, овие нелуѓе треба веднаш да поднесат оставки!

Ова во ДИК е скандал. Овие се прават судии, обвинители и бранители. Овие вршат класичен мобинг, реагираше на својот Фејсбук профил поранешниот претседател на...

ВМРО-ДПМНЕ со цврст државнички став, Извршниот комитет донесе Проглас (ВИДЕО)

Пред малку заседаваше Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ и донесе проглас кој вечерва ќе го прочитам и ќе ги информираме сите чии очи се вперени...

Снег во Македонија: Еве каде вее во моментов

Сообраќајот на патиштата низ државата се одвива тековно по наместа влажни коловози, а слаб снег којшто не се задржува на коловозот провејува во Прилеп,...

Увидоа дека грешат: СДСМ повлече два приговори

Овластениот претставник на Коалицијата за живот на Македонија, предводена од СДСМ, пред почетокот на продолжението на седницата на Државната изборна комисија, повлече два од...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ ќе мора да научи да го почитува гласот на Македонците

СДСМ синоќа имаше можност да види како изгледа достоинствен, патриотски протест, за разлика од насилниот и деструктивен протест на платеници и вандали под команда...

Популарно