22.4 C
Скопје
понеделник, мај 28, 2018

ВМРО-ДПМНЕ: Судот не смее да одлучува врз база на сугестии и притисоци, туку исклучиво...

Барањата за притвор од страна на СЈО за раководството на ВМРО-ДПМНЕ се груб политички обид за притисок врз Aпелациониот суд со цел истиот да...

ФОТО: Сообраќајка во Аеродром – качен автомобил на жардиниера

Сообраќајна несреќа се случи изутринава на булеварот Јане Сандански спроти Три Бисери во Аеродром, објави ТВ Нова. Засега нема официјални информации како дошло до несреќата,...

СДСМ: Со ребалансот се исполнуваат потребите на граѓаните, наместо интересите на поединци и партии

Лицемерно е ВМРО-ДПМНЕ некого да обвинува за луксузирање и партизирање кога токму ВМРО-ДПМНЕ 11 години неконтролирано, тајно и расипнички ги трошеше парите на граѓаните...

Радиодифузна нема да се плаќа – ПРИСИЛНО ЌЕ СЕ НАПЛАЌА: Наместо живот, СДСМ најавува...

СДС во март месец говореше дека ако имало влада, граѓаните немало да плаќаат радиодифузна такса. Тоа го зборуваат и Дамјан Манчевски и Радмила Шекеринска....

ЌЕ СЕ ДЕЛИ ЛИ СКОПЈЕ? Прашаа грчките медиуми за состанокот на Грција, Србија и...

Со текст насловен „Дали ќе го делат Скопје ? – Трилатерален состанок на Грција, Србија и Бугарија во Солун” грчкиот весник „Проњуз“ ја најавува...

Исмет Гури, заминик директор во УЈП (другар на Заев и Лукаревска) со боксови тепал...

Вчера попладне во УЈП Скопје, 13.07.2017 заменик директорот на УЈП Скопје Исмет Гури со боксови нападнал вработен. Гури е познат во УЈП како насилник...

ВМРО-ДПМНЕ нема причина за бегство, бидејќи никој нема сторено никакво кривично дело

Интегрален текст од изјава за медиуми на Зоран Илиоски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, ВМРО-ДПМНЕ го повикува судот и судиите, чесно и согласно закон да си...

ВМРО-ДПМНЕ нема да дозволи СДС да ја претвори државата во Северна Кореја

Поминаа 20 дена од објавувањето на скандалозната снимка на која се гледа како пратеникот од СДС, Курто Дудуш, ветува амнестија за сторен криминал за...

110 години од Битката на ножот – најкрвавата и најепска меѓу битките по Илинденското...

Битка на Ножот е најголемата и најкрвавата битка водена од Четничкиот институт на Македонската револуционерна организација во периодот по Илинденското востание. Битката се одиграла на 14 јули 1907 година на врвот Ножот, во...

Три нови дестинации од скопскиот аеродром – Малта, Рим и Ваксјо

Малта, Рим и Ваксјо, Швајцарија се трите нови дестинации кон кои ќе се воспостави директна авионска линија од скопскиот аеродром. ТАВ Македонија и авиокомпанијата „Виз...

Популарно