12 C
Скопје
среда, ноември 14, 2018

Наместо оставки, силење врз другите обвинети: Притворени Јанакиевски и Божиновски

Поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески и поранешниот генерален секретар на Владата Кирил Божиновски, ноќеска се приведени и пренесени во затворот „Шутка”. Одлуката...

ВИДЕО: За да го испере, Канал 5 го пушти Оливер Спасовски „на центрифуга“

Груевски замина, но повлече нога - чекаме оставки од неспособните „владетели“ Бегството на Никола Груевски му ја запечати политичката кариера на министерот за внатрешни работи...

Арсим Зеколи: Како што трчавте синоќа бркајќи сенки на Грујо по гаражи, повелете трчајте...

Политичкиот аналитичар Арсим Зеколи за актуелните настани се осврна на својот Фејсбук профил. „Како што трчавте синоќа бркајќи сенки на Грујо по гаражи, повелете вечерва...

#Бојкотирам обезбеди автобуси за неделниот протест: Народна самоодбрана се крчка!

Движењето #Бојкотирам уставни измени за неделниот протест најавен за 18 часот, обезбеди автобуси за превоз на заинтересираните граѓани од сите градови на Република Македонија и порача:...

Колумна на Џејсон Мико: Империјализам во Хелсинки и корупција дома во Македонија

Ќе ја отворам оваа неделна колумна со настаните во Хелсинки, каде европскиот комесар Јоханес Хан и неговите Империјални Војници, поточно неговата машинерија за односи...

Орданоски трие, дамките останаа: Јавноста не ја прифаќа невиноста на власта за бегството на...

Дали Никола Груевски избега или власта му направи услуга? Расплетот на настаните поврзани со барањето политички азил на Никола Груевски во Унгарија го прави...

Алијанса на Албанците: Владата и МВР да сносат одговорност за театарот со апсењето на...

По веста дека поранешниот премиер и екс-лидер на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски е во Будимпешта и бара политички азил од Унгарија со своја реакција излезе...

Орданоски планираното заминување на Груевски го најави пред да се случи

Провладиниот новинар и политички аналитичар, Сашо Орданоски, во неговата претпоследна колумна за „Цивил Медиа“, објавена вчера, прејудицира дека поранешниот премиер Никола Груевски побегнал надвор...

И МНР потврди дека Груевски е во Будимпешта

Во Министерството за надворешни работи денеска беше повикан амбасадорот на Република Унгарија во Скопје, Ласло Дукс, на средба кај државниот секретар Виктор Димовски, со...

МВР потврди: Никола Груевски е во Унгарија

МВР вечерва потврди дека поранешниот премиер Никола Груевски е во Будимпешта. Груевски попладнево на Фејсбук објави дека е во Будимпешта и дека ќе бара...

Популарно