6.5 C
Скопје
понеделник, април 22, 2019

Шок во СДСМ: Сиљановска убедливо води во сите Македонски средини

Кандидатка на ВМРО-ДПМНЕ по првичното пребројување води убедливо во сите Македонски средини – брифираат за Лидер извори од ВМРО-ДПМНЕ. ДИК вообичаено доцни со пресметките па...

ВО ЖИВО: Следете ги резултатите од претседателските избори

Во Република Македонија денеска се одржа првиот круг од шестите претседателски избори. Блерим Река, Гордана Силјановска Давкова или Стево Пендаровски? Резултатите може да ги следите...

Силјановска Давкова и ВМРО-ДПМНЕ во убедливо водство?!

Кандидатката за претседател на Република Македонија, Гордана Силјановска Давкова, поддржана од ВМРО-ДПМНЕ, е во убедливо водство од досега пребројаните гласови, дознава Република од свои извори. Според она...

Силјановска и ВМРО-ДПМНЕ газат во Ѓорче Петров, Гази Баба, Аеродром…

Ѓорче Петров, Гази Баба, Аеродром се само дел од општините во кои води кандидатката за претседател на Република Македонија, Гордана Силјановска Давкова поддржана од...

Силјановска: Кампањата се обидов да ја обојам женски, со знаење, со посветеност, со аргументи

Професорката Гордана Силјановска Давкова, кандидат за претседател на Република Македонија, денес го оствари своето право на глас. По гласањето таа даде изјава за медиумите во...

Мицкоски: Граѓаните треба да бидат гласни против лагите, корупцијата и нечесните политичари, наспроти честитоста,...

  По литургијата во црквата „Свети Петар и Павле“, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, заедно со својата сопруга, го оствари правото на глас. -Денеска е ден...

Општини со излезност над 60%

Од обработени 98,69% од избирачите до 18.30 часот своето право на глас го оствариле најголем број од граѓаните запишани на избирачкиот список во Крива...

Заев: Очекувам сите наши граѓани да изберат претседател

Како одговорен граѓанин на нашата земја, излегов и гласав. Секој ваков ден на гласање е убав, и важен, кога граѓаните на најдиректен начин, на...

Ивор Мицковски: Бојкот им оди во корист на ДУИ

Поранешниот функционер на СДСМ Ивор Мицкосвки ја коментира слабата излезност во првиот изборен круг. Бојкот им оди во корист на ДУИ. Гласање во Собрание им оди...

Деркоски: Со шпекулации од дневно-политички карактер ниту сакам, ниту имам намера да се занимавам

Во земјава денеска организираме и спроведуваме изборен процес. Се тече како што треба и е во ред. Со шпекулации од дневно – политички карактер...



Популарно