28 C
Скопје
петок, јули 20, 2018

ИК на ВМРО-ДПМНЕ: Мора да се почитува законот кој предвидува недвосмислени прашања на референдум

Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ на синоќешниот состанок ја анализираше актуелната политичка ситуација и прашањата кои се дел од меѓупартиските разговори со власта на претседателско...

Драма на Стоматологија – заради гостите на докторатот на Бујар Османи „пајаци“ кревале прописно...

Вистинска драма се случувала денес кај клиниката за Стоматологија. Половина од вработените на клиниката останале без своите возила заради докторатот на вицепремиерот Бујар Османи.  Дури...

Данев: СДСМ продолжува да го крши деловникот, законите и Уставот

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Драган Данев во гостувањето во емисијата „Само вистина“ на Канал 5 истакна дека единствена причина поради која нема договор...

Милошоски ги објави резултатите: Зошто владата ја крие анкетата спроведена во јули?!

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски на својот Фејсбук профил објави фотографија преку која повикува да се бојкотира референдумот за името, доколку истиот воопшто се организира,...

Јанушев: Дебаклот за СДСМ веќе е почнат – сите нивни потези се како кога...

СДСМ се веќе свесни дека ја изгубија поддршката од народот и дека веќе им станува невозможно и тешко да го испорачаат тоа што го...

„Комити“ порачаа: „Северна“ никогаш, Македонија секогаш (ФОТО)

Транспарент со „Северна никогаш, Македонија секогаш“ се рашири на трибините на Националната арена „Филип Втори“ во Скопје. Пораката ја испрати навивачката група „Комити“ за време...

Димовски до власта: Престанете со насилие – Вашиот удар во ѕид ќе биде многу...

Во тензична атмосфера собраниската Комисија за европски прашања попладнево ја започна седницата на која единствена точка на дневен ред беа измените на Изборниот законик...

Ванковска: Според Уставот, за одлука за стапување во сојуз или заедница треба 900.000 гласа...

Уставот на Република Македонија не предвидува консултативен референдум за прашања од надлежност на Собранието, реагира професорката Билјана Ванковска по вчерашната изјава на премиерот Зоран...

Македонското сценарио и во Словенија: Јанша го врати мандатот, не може да состави влада

Победникот на парламентарните избори во Словенија, Јанез Јанша го информираше претседателот дека нема доволно поддршка за формирање влада. Тој вчера повика за формирање потенцијала коалиција...

ВИДЕО: „Комити“ му посветија кореографија на Саздо

Навивачката група „Комити“ на фудбалскиот клуб Вардар, денеска на натпреварот со Пјуник му посветија кореографија на Никола Саздовски – Саздо, навивач кој им подлегна...

Популарно