-2 C
Скопје
вторник, февруари 19, 2019

За СДСМ лошото е добро: Што говореа за скратените процедури, а што прават денес?

Собранието попладнево со мнозинство гласови ја усвои потребата од донесување на измените на Кривичниот законик по скратена постапка, чии предлагачи се неколкумина пратеници од владиното мнозинство. Челниците...

Прво си ја покачи платата, ја прослави Северна, па се поднови со БМВ

Градоначалникот на општина Ѓорче Петров, Александар Наумоски по само година и половина раководење со општината и плата од 1.000 евра, успеа да се поднови...

Димовски до СДСМ: Не може да правите што сакате, ова е Собрание и редот...

Јас сум претседател на Комисија за прашања на избор и именување во чија надлежност се овие точки. Не дека немаат право колегите координатори пратеници...

Хан: Договорот од Преспа претставува гигантски успех

Договорот од Преспа е пред усвојување во грчкиот Парламент, што претставува гигантски успех, изјави еврокомесарот за проширување и соседска политика Јоханес Хан. Близу сме до...

Скопјани на Водно во потрага по чист воздух

Голем број скопјани викендите ги користат за да се искачат на Водно, барајќи спас од загадениот воздух. Меѓу нив секако се и оние кои редовно практикуваат да...

Филипче: Децата во градинка и во училиште треба да се примаат само вакцинирани

Дури 50 проценти од децата родени во 2017 година не се вакцинирани со МРП вакцината. Процентот на невакцинирани деца понатаму опаѓа и во 2016...

Мицотакис ги повика партиите и пратениците да гласаат против Договорот од Преспа

Претеседателот на најголемата грчка опозициска партија, Кирјакос Мицотакис, уште еднаш повтори дека Нова демократија нема да гласа за ратификација на Договорот од Преспа и...

Комити: Металната кутија ќе ви се удри од глава еден ден #ПравдаЗаСаздо

Металната кутија ќе ви се удри од глава еден ден... Млад човек го загуби животот од свирепо убиство, а вие барате алиби за да релативизирате...

СЕ ПЛАШАТ ЛИ ОД ПОРАЗ: СДСМ ја одложи седницата на која треба да реши...

СДСМ ја одложи седницата на Извршниот одбор која требаше да се одржи денеска, поради отсуството на некои министри од државата. На истата требаше да...

ВО ЖИВО: Прва јавна дебата за амандманите за измена на Уставот

Прва јавна дискусија за нацрт-амандманите за измени на Уставот на РМ. https://youtu.be/da3W09FIlmA Извор:Лидер.мк


Популарно