13.6 C
Скопје
недела, април 21, 2019

Заев: Не ме споредувајте со Тито, јас сум Зоран Заев од село Муртино

Аман, реков, јас сум Зоран Заев од село Муртино, Струмичко, вака одовори премиерот за споредбата со Јосип Броз Тито, што ја направи директорот на...

Анѓушев: Со сигурност можам да кажам дека „Фолксваген“ нема да инвестира во Србија

Мислам дека е многу несериозно за таква сериозна компанија да се прави дневна политика, изјави денеска вицепремиерот, Кочо Анѓушев, за неофицијалните информации дека е...

Журнал: Советникот на Заев вели дека општо добро е ДУИ да оди во опозиција

Ако странците ви веруваат, тие ќе дадат еден куп аргументи зошто ДУИ треба да оди во опозиција за општо добро. ДУИ не знае што се...

МВР ќе потроши 17 милиони денари за камери, фотоапарати, двогледи и мегафони

Министерството за внатрешни работи набавува камери, фотоапарати, двогледи и мегафони во вредност од 17 милиони денари. На страната на Бирото за јавни набавки стои оглас за доделување...

Апасиев: Шарените лаги на една фејк скопска авангарда

И професорот Димитар Апасиев не можеше да ја премолчи скандалозната годишна програма на Министерството за култура и распределбата на финансии за културните проекти. Во врска...

Загина возач на лице место, тешка сообраќајка во Струмичко

Возач го загуби животот во сообраќајна несреќа која се случила вчера во 21,50 часот на магистралниот пат Струмица — село Ново Село., поточно на влезот...

Поради снегот, отсечени села и непроодни патишта во делови од Македонија

Снежните врнежи го блокираа сообраќајот на повеќе патишта во Македонија кон повисоките населени места, во сила се забрани за камиони преку повеќе планински превои,...

„На кафе во Солун“ – нов проект на македонските и грчките железници

Македонски железници – Транспорт е во преговори со грчкото железничко претпријатие „TrainOSE“ за воведување на нови поаѓања од Скопје за Солун, за туристичките центри...

Протест пред Влада, се веат знамиња со Вергина

Дваесетина преставници на невладините организации „Македониум“ и „Преродба“ со протест пред владата го пречекаа грчкиот премиер Алексис Ципрас. Со развиорени знамиња со Вергина тие порачуваат...

Заев ревносен во употребата на новото име: По Анѓушев, тој денеска корегираше и новинар

Заев искара новинар затоа што го употребил името Република Македонија! Додека новинарот го поставуваше прашањето го употреби името Република Македонија, на што Заев веднаш...



Популарно