4 C
Скопје
четврток, јануари 24, 2019

Грујовски и Бошковски излегоа од екстрадициски притвор: Еве ја европската пракса врз основа на...

Највисокиот суд во Грција пресече, нема екстрадиција за поранешните функционери во МВР, Горан Грујовски и Никола Бошковски бидејки во Македонија нема да им се...

Јаулески: Владата на СДСМ не работи за младите, владата работи против младите

Зоран Заев и Радмила Шекеринска не се тушираат со студена вода во нивните луксузни купатила. Тие и нивните блиски уживаат на јахти и мотори,...

Кузмановска: Неспособноста и расипништвото на СДСМ ја уништува економијата и ја турка Македонија кон...

СДС ја турка Македонија кон неизбежен банкрот. Неспособноста и расипништвото на СДС веќе ја уништува државната економија, обвинуваат од ВМРО-ДПМНЕ. -СДС за само 100 дена...

Одбележување на Денот на сесловенските просветители Св. Кирил и Методиј

Педагошкиот факултет „Св. Климент Охридски“ денеска ќе одржи свечено одбележување по повод 24 Мај, Денот на сесловенските просветители и патрониот празник на Универзитетот Св....

„За правда“ – проект за следење на судските реформи

Со проектот „За правда“ што стартува денеска во Скопје, шест граѓански здруженија ќе ги следат судските реформи и нивното спроведување. Спроведувањето на реформите во правосудниот систем во Република Македонија...

Каде ќе завршат 67 милиони евра од автопатот Кичево – Охрид?

Министерот за транспорт и врски Горан Сугарески на 2 јули 2017 година ја претстави анализата за состојбата на проектот за изградба на автопатот Кичево...

„Едно име имаме“ ечи пред Собрание- продолжуваат протестите

Граѓани и вечерва се собираат пред зградата на Собранието на Република Македонија за да изразат несогласување со потпишаниот договор за менување на името на...

Манчевски призна, СДСМ ги лажеше граѓаните: 128.722 лица, а не 180.000 се вработени во...

Манчевски призна дека СДСМ години наназад свесно ја лажеле јавноста во врска со бројот на вработени во јавниот сектор. Бројот на вработени во јавната...

Нимиц: Двете страни се посветени на изнаоѓање решение – нов состанок на почетокот на...

Медијаторот Метју Нимиц по попладневната заедничка средба со шефовите на дипломатите на Македонија и на Грција Никола Димитров и Никос Коѕијас во Виена истакна дека имале интензивна...

Заев: Благосостојбата на граѓаните е епицентар на политиката на владата која ја предводам

Од првиот ден на оваа влада која ја предводам, благосостојбата на граѓаните, е највисокиот приоритет и епицентар на градењето на секоја политика, изјави Зоран Заев. Правиме...

Популарно