7 C
Скопје
четврток, февруари 22, 2018

Мицкоски: Еден ден споменикот на Ќосето ќе биде поставен на местото на кое заслужува,...

Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски објави видео обраќање до граѓаните. Ова во иднина ќе биде еден од начините на редовна комуникација и соопштување на...

РЕВОЛТ, ГНЕВ И РАЗОЧАРУВАЊЕ: Не стивнуваат реакциите за подмолното отстранување на споменикот на Ќосето

Не стивнуваат реакциите и револтот на граѓаните по отстранувањето на споменикот на македонскиот револуционер Андон Јанев - Ќосето од пред зградата на Врховниот суд во центарот на...

СДСМ работи на уништување на македонскиот национален дух

Откако СДСМ дојде на власт во Македонија, а Зоран Заев стана премиер, во земјава се случува уништување на македонскиот национален дух. Отстранувањето на споменикот на...

Заев напролет ќе „проветрува“ кадри

Премиерот Зоран Заев во интервју за Призма најавува дека напролет ќе има кадровски промени во институциите, заради забелешките дека отсуствува енергична реакција со која јасно ќе...

ВИДЕО: Почна ли рушењето на „Скопје 2014“ – Доцна синоќа отстранет споменикот на Ќосето!

Доцна синоќа е отстрането спомен обележјето на македонскиот револуционер Андон Јанев - Ќосето, кое се наоѓаше пред зградата на Врховниот суд во центарот на Скопје. Според провладините...

Облачно со слаб дожд, на планините снег

Времето во Македонија ќе биде претежно облачно со слаби локални врнежи од дожд, а на планините од снег, особено претпладне. Ќе дува умерен југоисточен...

Викиликс: Меркел притискала, но Груевски не прифатил Република Скопје (Македонија) за да влеземе во...

Македонската влада во 2008 година го одбила притисокот на германската канцеларка Ангела Меркел, и на романската влада да ја прифати од грчка страна понудената...

Меркел: Спорот со името треба да се реши, притисокот врз процесот не носи корист

Спорот меѓу Македонија и Грција за името треба да биде решен, но врз процесот не се влијае позитивно, ако се врши притисок, изјави германската...

Арнаудов, Дамовски и Илиевски излегуваат од Шутка

Пратеникот Љубен Арнаудов, и организаторите на протестите за „Заедничка Македонија“ Борис Дамовски и Богдан Илиевски излегуваат од Шутка, пренесува Телма.  Скопска апелација ги прифатила нивните жалби...

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ нема да биде ничие алиби за неуспех на преговорите за името

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во емисијата „Отворено“ на ТВ24 изјави дека опозициската партија нема да поддржи промена на Уставот со цел промена на уставното...

Популарно