6.5 C
Скопје
понеделник, април 22, 2019

Обработени над 80% од гласовите: Еве ги најновите резултати

До сега се обработени 83% од гласовите, а според нив, кандидатот за претседател на државата поддржан од ВМРО-ДПМНЕ Гордана Силјановска Давкова е во водство пред кандидатот...

Апасиев: Друже Кирацоски, кисел нешто бе!?

Димитар Апасиев на Фесјбук му се обрати на Александар Кирацовски: Друже КИРАЦОСКИ, киceл нешто бе!? p.s. Ја не сум припадник на етничка заедница, туку на...

Тасевски: Браво СДСМ, ги вративте ВМРО-ДПМНЕ во игра

Браво СДСМ, ги вративте во игра, наместо да ги турите под стечај и да ги растурите ко сарма – напиша актерот Сашо Тасевски, кој...

Аналитички центар на ВМРО-ДПМНЕ: Силјановска 233.000, Пендаровски 227.000

Според податоците на аналитичкиот центар на ВМРО-ДПМНЕ на 64% обработени податоци Гордана Силјановска Давкова е во водство пред Пендаровски. Силјановска има освоено 233.500 гласа додека...

Водството во Кичево потврдено со убедлива победа на Силјановска-Давкова

Уште една општина избра жена за пртседателка. Според податоците на Република, Гордана Силјановска Давкова, поддржана од ВМРО-ДПМНЕ, однесе сигурна победа и во општина Кичево. На...

Траорна атмосфера наместо прослава во СДСМ

Траорна атмосфера владее меѓу членовите и партиското раководство на СДСМ по објавувањето на првичните пребројани гласови од претседателските избори. На првата прес конференција која ја...

Агим Јонуз: Река е „играчот“ на овие избори, тој ќе одлучи кој ќе биде...

Гостин во отвореното студио на ТВ21 посветено за првиот круг претседателски избори е политичкиот аналичитар Агим Јонуз. Тој истакна дека гласовите на Река ќе...

Радувај се, Македонијо – против народот не се може!

Секретарот на ВМРО-ДПМНЕ Игор Јанушев во 21 часот на првата прес-конференција објави голема победа на ВМРО-ДПМНЕ и нивниот кандидат Гордана Силјановска Давкова. Од 43% од...

Неготино, Македонски Брод, Велес, Штип гласаа за жена претседател

Кисела Вода гласаше за кандидатката поддржана од ВМРО-ДПМНЕ, Гордана Силјановска Давкова. Според податоците до кои дојде Република таму е висока предноста за кандидатката поддржана од...

Река го „изеде“ Пендаровски во следнивте општини

Блерим Река го „изеде“ Стево Пендаровски во следниве општини: Липково, Студеничани, Желино, Теарце, Тетово, Брвеница, Гостивар, Боговиње, Врапчиште и Струга. Извор:република.мкПопуларно