15.4 C
Скопје
петок, јуни 21, 2019

Мицкоски: Јас навивам за Вардар, не оправдувам говор на омраза од ниту една група,...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во гостувањето на телевизија Клан Македонија потенцираше дека тој е навивач на Вардар, уште од дете. -Видете, ако конкретно говориме...

За државен удар во Црна Гора судеа по 4,5 години, а во монтиран случај...

Случајот 27 април е една катастрофална судска констукција, по принципот, дајте ми човек да му дадам пресуда. Ова во вечерашното гостување на ТВ Клан...

Мицкоски на ТВ Клан: Заев ветуваше живот, кажете еден проект кој го направија во...

Владата на Зоран Заев сè што вети не исполни, рече во денешната емисија „Клан дебата“ претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, кој нагласи дека чист...

Мицкоски: Власта ја посрамоти земјата, сега не сме ниту во чекалницата на ЕУ

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во вечерашното гостување во дебатната емисија на телевизијата „Клан Македонија’’, истакна дека власта ја посрамоти Република Македонија, а нашата...

Борисов: Македонците треба уште да зреат за датум

Бугарскиот премиер Бојко Борисов денеска во Брисел изјави дека Македонците треба уште да зреат за да добијат датум за почеток на преговорите за членство...

Ние не одбравме да ги бојосуваме зградите, да ги кршиме просториите на претседателот и...

И тоа покрај тоа што можеби ВМРО-ДПМНЕ, губеше политички во одредени сегменти, сепак одлучи да ја поведе Македонија напред и да ја поведе Македонија...

Бидете реални, дали навистина нашите граѓани ги сакаат Македонија и Албанија во ЕУ?

Амбасадорите од земјите кои се спротиставија на отворањето на преговори со Македонија во јуни се под обврска дипломатски да ги изнесуваат своите забелешки и...

Шаќири: Немам коментар на реакциите, комисијата ќе одлучи

Дали ги исполнувам условите за директор ќе одлучува комисија, изјави рок-музичарот Арбен Бени Шаќири во изјава за 1ТВ, коментирајќи го писмото кое група ументици го испратија до...

Коѕијас и тројца поранешни министри бараат од ЕУ почеток на преговорите со Скопје и...

Четворица поранешни министри за надворешни работи на Албанија, Грција, Кипар и Бугарија ја повикаа Европската унија веднаш да започне пристапни преговори со Македонија и...

Општина Аеродром шест месеци со празни ветувања- никој не сака да го отстрани шутот...

Жители од општина Аеродром се обратија до редакцијата на КУРИР откако со месеци биле манипулирани од страна на општината Аеродром. Станува збор за жители од...

Популарно