21.9 C
Скопје
вторник, септември 17, 2019

Димитров од Охрид: Во недела ќе се дотерам, ќе си ставам една машна, и...

Цврсто сме решени да ги фатиме уздите, мора да не биде, мора да ја биде државата, не сме ние ништо понеспособни од другите народи! На...

До 10 часот гласале 6,05% од избирачите

Граѓаните на Република Македонија денес избираат претседател. Од Државната изборна комисија информираа за излезноста до 10 часот, односно за првите три часа од гласањето. Информации се...

Штаб на Силјановска: „СДСМ да си најде добри адвокати“

„Паничната реакција на СДСМ од каде што во иста реакција велат дека воопшто немаат апликација за избори и во исто време дека таа била...

Силјановска: Јас остро реагирав, а Пендаровски во 1997 година беше во тимот што тепаа...

На ТВ Алсат претседателските кандидати, Гордана Силјановска Давкова, Стево Пендаровски и Блерим Река одговараа на прашањето како Пендаровски и Сиљановска се однесувале кон Албанците...

Бојкотирам #Апсаана објави кратко резиме на изборите

Кратко резиме на изборите: Вмро можеше од старт да каже ние на овие не учествуваме ама тоа ќе беше далеку поштетно за нив отколку што...

Силјановска: Помогнете ми да го однесам македонскиот крст за враќање на политиката во рамки...

Денес е Велики Петок или Распет Петок. Денот кога е распнат Исус Христос. Ова е најтежок ден во Страдалната седмица. Ден кога Исус невино...

Пендаровски: По 900 милиони евра годишно ако добиеме датум од ЕУ

Со почнувањето на преговорите со ЕУ пред нашата држава се отвора можност да користиме речиси 900 милиони евра годишно за развој од фондовите на...

Мицкоски: Македонија е нашата љубов, водилка и муза, Северна е нивната, нашата е само...

Нашите животи ја губат смислата тогаш кога наместо да зборуваме ќе замолчиме пред неправдите и затоа ние денес сме гласни повеќе од било кога...

Мицкоски: Во мафијашки стил го избраа Стево за кандидат, е нема да биде тој...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на митингот во скопската општина Ѓорче Петров го оспори начинот на кој, како што вели, деспотски Зоран Заев го...

ДИК прифати 4 од 12-те приговори на ВМРО ДПМНЕ, но нема да има прегласување

Државната изборна комисија на денешната отворена седница прифати 4 од 12 поднесени приговори за гласањето на вториот круг од претседателските избори и избори за...

Популарно