19 C
Скопје
среда, август 12, 2020

ВИДЕО: На прес на СДСМ се појави девојче од ВМРО-ДПМНЕ и се случи нешто...

Политиката најчесто знае да прави поделби, барем тоа можеме да го сфатиме од случувањата особено во нашата држава. Но, понекогаш може да се случи...

Душко Млекарот откри скандал со купување на гласови: Вработените на РЕК денеска добиле пари...

Душан Илиевски, најпознат како Душко Млекарот, предупредува за нови матни бизниси на СДСМ во битолскиот регион. „Купување на гласачи! Претседателот на синдикатот на ЕЛЕМ, Јове...

ВИДЕО: Премиере Заев, премногу сум возбудена што стојам тука пред Вас

Премиере Заев, премногу сум возбудена што вечерва стојам тука пред Вас, му се обрати една жена со растреперн глас на претседателот на Владата која...

MEГA-СКАНДAЛ НА ПОВИДОК: Пресретнaтa СМС комуникација помеѓу високи функционери на СДСМ – договараат пoлнeњe...

На повидок излегува мeгa-скандал, откако cвиркач, чие име нe е познато ниту на редакцијата од германска е-маил адреса до нас испрати детални информации за...

Еве во кои општини Пендаровски ја направи разликата од 66.000 гласови

Сарај 7700 гласови разлика во полза на Пендаровски Теарце 3200 гласови разлика во полза на Пендаровски Липково 6500 гласови разлика во полза на Пендаровски Гостивар 7000 гласови...

ВИДЕО: Активист на СДСМ фатен како кине плакати „Јас за тебе сум господин, крв...

Нов предизборен инцидент се случи попладнево во општина Аеродром. На видео објавено на социјалните мрежи се гледа како еден од активистите на УМС на ВМРО-ДПМНЕ...

По митингот на Стево во Радовиш, Стојанче Ангелов размилсува на самоубиство?

ИСКУШЕНИЕ Само што излегов од Радовиш каде сите кои ги сретнавме ни рекоа дека ќе гласаат за Стево, пред мене се испречи еден голем камион....

Албанците пресудија – Пендаровски нов претседател на Македонија

Победа на Стево Пендаровски со 58.499 гласа разлика – ова е крајниот резултат од Државната изборна комисија по денешното гласање на претседателските избори. Пендаровски...

ВМРО-ДПМНЕ испиша историја, го направи досега најбројниот митинг пред Владата (ФОТО ГАЛЕРИЈА)

Вечерва ВМРО-ДПМНЕ пред Владата на Република Македонија го направи досега најбројниот митинг, а доказ за тоа е масовноста која ја покажуваат фотографиите. Граѓаните револтирани и...

Што напишаа Германците што толку го навредија Пендаровски?

Стево Пендаровски во последниот дуел на Македонската телевизија посочи анализата на угледниот германски Франкфуртер Алгемаине дека станува збор за текст „диктиран од Никола Груевски“....

Популарно