14.3 C
Скопје
понеделник, април 22, 2019

Зеколи: Опозицијата триумфира убедливо, власта изгуби понижувачки – Најголем губитник Заев

Политичкиот аналитичар и поранешен амбасадот Арсим Зеколи ѝ честита убедчива победа на опозицијата на претседателските избори одржани вчера. Зеколи констатира дека во понижувачкиот пораз...

„ГОРЧЛИВА ПОБЕДА“: Зекири побара одговорност на дел од фунционерите на СДСМ и пензија за...

Пратеникот Мухамед Зекири по вчерашниот прв круг од претседателските избори разочаран побара пензија од Ахмети, но и одговорност од функционерите на СДСМ. –Горчлива победа. Резултатот...

Ова се последните резултати објавени од Државната изборна комисија

Според последните резултати објавени на веб страницата на ДИК од обработени 99,96 отсто од гласовите, претседателскиот кандидат на СДСМ и Коалицијата Стево Пендаровски има...

Мицковски: Историски дебакл на едни избори – Итроштината и самобендисаноста не се исплаќаат

Историски дебакл на едни избори. Нема ни 2 години. ДУИ уште се фали колку гласови добиле, ако тоа се одземе, ова е историски најлош резултат...

Обработени над 80% од гласовите: Еве ги најновите резултати

До сега се обработени 83% од гласовите, а според нив, кандидатот за претседател на државата поддржан од ВМРО-ДПМНЕ Гордана Силјановска Давкова е во водство пред кандидатот...

Тасевски: Браво СДСМ, ги вративте ВМРО-ДПМНЕ во игра

Браво СДСМ, ги вративте во игра, наместо да ги турите под стечај и да ги растурите ко сарма – напиша актерот Сашо Тасевски, кој...

Аналитички центар на ВМРО-ДПМНЕ: Силјановска 233.000, Пендаровски 227.000

Според податоците на аналитичкиот центар на ВМРО-ДПМНЕ на 64% обработени податоци Гордана Силјановска Давкова е во водство пред Пендаровски. Силјановска има освоено 233.500 гласа додека...

Водството во Кичево потврдено со убедлива победа на Силјановска-Давкова

Уште една општина избра жена за пртседателка. Според податоците на Република, Гордана Силјановска Давкова, поддржана од ВМРО-ДПМНЕ, однесе сигурна победа и во општина Кичево. На...

Траорна атмосфера наместо прослава во СДСМ

Траорна атмосфера владее меѓу членовите и партиското раководство на СДСМ по објавувањето на првичните пребројани гласови од претседателските избори. На првата прес конференција која ја...

Агим Јонуз: Река е „играчот“ на овие избори, тој ќе одлучи кој ќе биде...

Гостин во отвореното студио на ТВ21 посветено за првиот круг претседателски избори е политичкиот аналичитар Агим Јонуз. Тој истакна дека гласовите на Река ќе...Популарно