-2 C
Скопје
вторник, февруари 19, 2019

Шекеринска: Ќе има среќа и ќе има живот во Македонија

Изјава за медиумите на Радмила Шекеринска, заменик претседателка и носител на кандидатската листа на СДСМ и коалицијата во ИЕ 5 Почитувани граѓани. Денеска е последниот ден...

ИНТЕРВЈУ СО ВАНКОВЕР МАНЧЕВ: Струмичката болница ќе биде опремена со 124 нови апарати

Коалицијата за Подобра Македонија, предводена од ВМРО-ДПМНЕ, на предвремените Парламентарни Избори 2016, ќе настапи со досега најобемната програма „РЕАЛНО“. За значењето на оваа програма,...

Груевски победник на изборите – тоа секој Македонец го знае!

По долги натегања превирања протести барање фантоми предвремените парламентарни избори 2016 ќе се одржат во недела на 11 декември. На 12 декември во Македонија новата...

ПУКНА БРУКА: СДСМ во Крива Паланка со најслабиот митинг во историјата!

СДСМ во Крива Паланка денеска доживеа тотално фијаско. Едвај 350-400 луѓе присуствуваа на најслабиот митинг на СДСМ одржан во Крива Паланка во нивната историја. Покрај ваквата слика,...

Ванковер Манчев оствари средба со земјоделците од струмичко

Кандидатот за пратеник од ВМРО-ДПМНЕ во Изборната единица 4, Ванковер Манчев, оствари средба со земјоделците од селото Баница. На средбата, ги презентираше проектите од...

Шекеринска: 12.000 денари месечно за семејствата без никаков приход

Изјава за медиуми на Радмила Шекеринска, заменик претседателка на СДСМ и носителка на кандидатската листа на СДСМ и коалицијата во ИЕ 5 Демир Хисар, 06.12.2016 Во изминатиов...

Ванковер Манчев на средба со пензионерите од Струмица

Кандидатот за пратеник од ВМРО-ДПМНЕ во Изборната единица 4, Ванковер Манчев, оствари средба со дел од пензионерите во Струмица. На средбата беа претставени проектите...

Институт „Димитрија Чуповски“: ВМРО-ДПМНЕ со огромна поддршка од граѓаните, убедлива победа

Резултатите од анкетите на Институтот Димитрија Чуповски до сега се покажаа како најточни Во периодот меѓу 01 и 03 Декември 2016 година Институтот Димитрија Чуповски...

Мобилните на победниците ѕвонат вака – Знаеш што е подобро (ринг-тон)

Мобилните телефони на подджувачите на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За подобра Македонија“ ѕвонат со победничките звуци на изборната химна „Знаеш што е подобро, за тебе,...

Најнова анкета на „Павел Шатев“: ВМРО-ДПМНЕ со огромна предност ќе оствари убедлива победа над...

ВМРО-ДПМНЕ има рејтинг од 27,8 отсто, а СДСМ од 16,2 отсто. Ова го покажува најновата телефонска анкета на Институтот „Павел Шатев“ спроведена во периодот...


Популарно