5.6 C
Скопје
недела, март 24, 2019

Заев повика на трпение и одговорност кон државата

Почитувани граѓани, да не дозволиме никакви провокации од никого вклучително и од оној што 10 години ја упропастуваше Македонија. Неговото време заврши, порача лидерот...

Новакоски: Ова во ДИК е скандал, овие нелуѓе треба веднаш да поднесат оставки!

Ова во ДИК е скандал. Овие се прават судии, обвинители и бранители. Овие вршат класичен мобинг, реагираше на својот Фејсбук профил поранешниот претседател на...

Увидоа дека грешат: СДСМ повлече два приговори

Овластениот претставник на Коалицијата за живот на Македонија, предводена од СДСМ, пред почетокот на продолжението на седницата на Државната изборна комисија, повлече два од...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ ќе мора да научи да го почитува гласот на Македонците

СДСМ синоќа имаше можност да види како изгледа достоинствен, патриотски протест, за разлика од насилниот и деструктивен протест на платеници и вандали под команда...

ВМРО-ДПМНЕ: Апелираме до ДИК да не подлегнува под никакви притисоци и да не влегува...

ВМРО-ДПМНЕ внимателно и одблиску, со крајна сериозност и загриженост ја следи работата на Државната изборна комисија и најновото одложување на одлучувањето по апсурдните приговори...

ФРОДЕМ: Ако има нерегуларности, изборите треба да се повторат

ФРОДЕМ им честита на граѓаните што во голем број излегоа на изборите. Изборниот модел за  жал, ги фаворизира само големите партии и не ги...

СДСМ: Нервозата и паниката во ВМРО-ДПМНЕ не може да ги спречат промените!

Поразената ВМРО-ДПМНЕ не може да се помири со фактот дека граѓаните на избори со пенкало го срушија режимот на Никола Груевски и избраа живот...

СДСМ и Беса главни играчи за кражба на изборната волја на Македонците

После вчерашните банални приговори на гласањето на предвремените парламентарни избори кои и од домашната и од меѓународната јавност беа прогласени за најмирни и најдемократски...

Ѓорчев: Убедливо поразениот Заев сака да стане победник со закани, си игра со трпението...

Поразениот Зоран Заев сака да ви ја украде победата, сака да ги помножи вашите гласови со нула. Поразениот, убедливо поразениот Заев сака да стане...

Слаѓана Митовска: Во недела ќе победиме, ќе победи Македонија и Македонскиот народ!

Кризата не направи по силни, по решителни, по храбри и по подготвени да се соочиме со предизвиците и да продожиме да работиме, заедно со...


Популарно