-6 C
Скопје
недела, февруари 24, 2019

Заев на средби со дијаспората во Швајцарија

Петседателот на СДСМ, Зоран Заев, придруван од членовите на Извршниот одбор на СДСМ, Едмонд Адеми и Тања Ковачев, е во дводневна работна посета на...

Груевски: Тргнав по Заев за до соочам со реалноста и да го победам во...

Груевски: Тргнав по Заев за до соочам со реалноста и да го победам во директен дуел

Објавени листите од сите партии: Еве кој против кого ќе се натпреварува на 11...

На полноќ завршува рокот за доставување на кандидатски листи за предвремените парламентарни избори закажани за 11 декември. Политичките партии и коалиции ги објавија носителите...


Популарно