6 C
Скопје
сабота, февруари 24, 2018

Анкетите покажуваат, експертите потврдуваат: Гласајќи за ВМРО-ДПМНЕ, граѓаните навистина избираат подобар живот во Македонија

Каракамишева потсетува дека анкетата на Брима галуп е направена во период пред Заев да ги каже а јавноста да ги чуе плановите на СДСМ...

Сорос се вклучи во кампањата на СДСМ

Повеќе невладини организации финансирани од Сорос се приклучија кон кампањата на СДСМ. Исти пораки, исти ставови од навидум независни граѓански здруженија кои одработуваат за...

ВМРО-ДПМНЕ ПРВИ, СДСМ ЧЕТВРТИ: Еве како ќе изгледа гласачкото ливче за изборите во декември

Државната изборна комисија (ДИК) денеска спроведе жребување за редоследот на кандидатските листи за предвремените парламентарни избори на 11 декември. Граѓаните на 11 декември ќе избираат...

ВИДЕО: Емотивен разговор на 100-годишна баба со Милошоски „Со сите сили да победиме, ќе...

Носителот на кандидатската листа на коалицијата „За подобра Македонија“ предводена од ВМРО-ДПМНЕ во ИЕ5, Антонио Милошоски при денешната посета во Крушево, имаше емотивен разговор...

ВМРО-ДПМНЕ: Апелираме до ДИК да не подлегнува под никакви притисоци и да не влегува...

ВМРО-ДПМНЕ внимателно и одблиску, со крајна сериозност и загриженост ја следи работата на Државната изборна комисија и најновото одложување на одлучувањето по апсурдните приговори...

Груевски од Росоман: Нови 600 милиони евра за земјоделците

Нови 600 милиони евра субвенции за земјоделците или по 150 милиони евра годишно, државно субвенционирање на купувањето трактор, 80 процентно субвенционирање на изградба на систем...

Шекеринска: 12.000 денари месечно за семејствата без никаков приход

Изјава за медиуми на Радмила Шекеринска, заменик претседателка на СДСМ и носителка на кандидатската листа на СДСМ и коалицијата во ИЕ 5 Демир Хисар, 06.12.2016 Во изминатиов...

ГРУЕВСКИ Е НОВ МАНДАТАР: Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ има 20 дена да состави влада

Претседателот Ѓорге Иванов денеска му го врачи мандатот за состав на влада на Република Македонија на Никола Груевски, претседател на политичката партија ВМРО-ДПМНЕ, соопшти...

ИНТЕРВЈУ СО ВАНКОВЕР МАНЧЕВ: Струмичката болница ќе биде опремена со 124 нови апарати

Коалицијата за Подобра Македонија, предводена од ВМРО-ДПМНЕ, на предвремените Парламентарни Избори 2016, ќе настапи со досега најобемната програма „РЕАЛНО“. За значењето на оваа програма,...

Вработените во ПОЦ и директорот Саша Богдановиќ, пајташот на СДСМ почнаа со изборната кампања...

Пред два дена СДСМ во Струмица ја скандалозно ја злоупотреби администрацијата за снимање партиски спот за кампањата, сега тоа продолжува и во Скопје . Додека...

Популарно