-6 C
Скопје
недела, февруари 24, 2019

Ексклузив: Новата ВЛАДА е формирана – ВМРО, ДУИ и Алијансата за албанците во заедничка...

Преговорите помеѓу партиите вродија со плод. ВМРО и ДУИ ќе ја предводат новата коалиција за формирање на влада со плус 5 пратенци од ДПА...

Нова анкета на „Брима галуп“: Огромна предност за Груевски и ВМРО-ДПМНЕ на две недели...

Граѓаните најмногу доверба имаат во лидерот на владејачката партија, Никола Груевски. Тој ужива речиси двојно поголема доверба од лидерот на опозицијата Зоран Заев. На...

Ѓорчев: Убедливо поразениот Заев сака да стане победник со закани, си игра со трпението...

Поразениот Зоран Заев сака да ви ја украде победата, сака да ги помножи вашите гласови со нула. Поразениот, убедливо поразениот Заев сака да стане...

ПУКНА БРУКА: СДСМ во Крива Паланка со најслабиот митинг во историјата!

СДСМ во Крива Паланка денеска доживеа тотално фијаско. Едвај 350-400 луѓе присуствуваа на најслабиот митинг на СДСМ одржан во Крива Паланка во нивната историја. Покрај ваквата слика,...

Пешевски во Босилово ја претстави програмата на ВМРО-ДПМНЕ и направи споредба со лажните ветувања...

Денес во општина Босилово се одржа митинг на ВМРО-ДПМНЕ на кој се обрати членот на Избршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ Владимир Пешевски, а беа претставени...

Мобилните на победниците ѕвонат вака – Знаеш што е подобро (ринг-тон)

Мобилните телефони на подджувачите на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За подобра Македонија“ ѕвонат со победничките звуци на изборната химна „Знаеш што е подобро, за тебе,...

ВМРО-ДПМНЕ ПРВИ, СДСМ ЧЕТВРТИ: Еве како ќе изгледа гласачкото ливче за изборите во декември

Државната изборна комисија (ДИК) денеска спроведе жребување за редоследот на кандидатските листи за предвремените парламентарни избори на 11 декември. Граѓаните на 11 декември ќе избираат...

Има ли храбар во СДСМ да им каже дека народот ги поразил?

Од СДСМ повторно пуштаат соопштенија во кои по навика „сервираат„ лаги. Овој пат сервираат лаги како „новогодишна трпеза“ на македонските граѓани. Ветуваат дека ќе даруваат...

ВЕЧЕР: Партиски пајташ на Заев зема милиони од струмичани преку гасот

о Струмица, гас се набавува од фирма чиј газда и директор е претседател на комисијата за енергетика на СДСМ Митко Андреевски. Освен партиската поврзаност...

Груевски до Албанците: Јас сум Македонец, секој Албанец кој својата иднина ја планира во...

Јас сум Македонец, сакам да им порачам на сите Албанци, секој Албанец кој својата иднина ја планира во оваа држава со овие граници, во...


Популарно