7 C
Скопје
четврток, февруари 22, 2018

ГРУЕВСКИ Е НОВ МАНДАТАР: Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ има 20 дена да состави влада

Претседателот Ѓорге Иванов денеска му го врачи мандатот за состав на влада на Република Македонија на Никола Груевски, претседател на политичката партија ВМРО-ДПМНЕ, соопшти...

Ексклузив: Новата ВЛАДА е формирана – ВМРО, ДУИ и Алијансата за албанците во заедничка...

Преговорите помеѓу партиите вродија со плод. ВМРО и ДУИ ќе ја предводат новата коалиција за формирање на влада со плус 5 пратенци од ДПА...

СДСМ и Беса главни играчи за кражба на изборната волја на Македонците

После вчерашните банални приговори на гласањето на предвремените парламентарни избори кои и од домашната и од меѓународната јавност беа прогласени за најмирни и најдемократски...

Ѓорчев: Убедливо поразениот Заев сака да стане победник со закани, си игра со трпението...

Поразениот Зоран Заев сака да ви ја украде победата, сака да ги помножи вашите гласови со нула. Поразениот, убедливо поразениот Заев сака да стане...

Груевски победник на изборите – тоа секој Македонец го знае!

По долги натегања превирања протести барање фантоми предвремените парламентарни избори 2016 ќе се одржат во недела на 11 декември. На 12 декември во Македонија новата...

Институт „Димитрија Чуповски“: ВМРО-ДПМНЕ со огромна поддршка од граѓаните, убедлива победа

Резултатите од анкетите на Институтот Димитрија Чуповски до сега се покажаа како најточни Во периодот меѓу 01 и 03 Декември 2016 година Институтот Димитрија Чуповски...

Најнова анкета на „Павел Шатев“: ВМРО-ДПМНЕ со огромна предност ќе оствари убедлива победа над...

ВМРО-ДПМНЕ има рејтинг од 27,8 отсто, а СДСМ од 16,2 отсто. Ова го покажува најновата телефонска анкета на Институтот „Павел Шатев“ спроведена во периодот...

Груевски: Две нови градинки, медицински апарати, реконструкција на училиштата и низа проекти за Крива...

Заев со тензиите кои јавно ги презентира деновиве, за промена на уставот, за проширување на рамковниот договор, за кантонизација на државата тој само уште...

ВИДЕО: Емотивен разговор на 100-годишна баба со Милошоски „Со сите сили да победиме, ќе...

Носителот на кандидатската листа на коалицијата „За подобра Македонија“ предводена од ВМРО-ДПМНЕ во ИЕ5, Антонио Милошоски при денешната посета во Крушево, имаше емотивен разговор...

Заев: Промени на 11 декември за живот во Македонија

Коалицијата „За живот во Македонија“, предводена од СДСМ, вечерва одржа предизборен митинг во Гевгелија. Претседателот на СДСМ и носител на кандидатската листа за пратеници во...

Популарно