11 C
Скопје
сабота, февруари 16, 2019

Престрелка вчеравечер во Кондово

Непознато лице било пронајдено мртво, вчеравечер во скопската населба Ѓорче Петров, а пријавена е и престрелка во Кондово. Престрелка се случила од возило Пасат во...

Во пожарот кај Рамстор интервенирале 8 возила и 22 пожарникари: Момчето кое изгоре било...

Во пожарот што денеска избувна во деловен објект на улицата „Јордан Мијалков“ во близина на Рамстор, противпожарните екипи на Град Скопје интервенирале со 8...

Дванаесет годишно дете прободено од тинејџери во Скопје

Синоќа околу 21 часот во Скопје на булевар „Крсте Петков Мисирков“, тројца малолетници на возраст од околу 15 години, физички нападнале 12 годишен малолетник...

Загина мажот заробен во дуќанот зад Рамстор

Едно лице е почина во пожарот во објектот зад трговскиот центар „Рамстор“ на улицата „Јордан Мијалков“, соопшти Министерството за здравство. Починатото лице е мажот кој...

Продадени две девојчиња за 600 евра кои биле сексуално експлоатирани

Пред Високиот суд во Врање во тек e судење за трговија со луѓе, односно продажба на две девојчиња на трети лица, потврдено е од...

Наставничка нападнала дете во Аеродром: Го влечела ученикот надвор од училница

Скопјанка пријавила во полиција дека нејзиниот син бил нападнат од неговата наставничка. Вчера во 12:30 часот 43-годишната М.П. од Скопје пријавила дека на 25.12.2018 година...

Внукот кој крвнички си ја уби бабата во Драчево ќе оди на психијатриско лекување

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот суд Скопје 1 Скопје достави Предлог за изрекување мерка на безбедност – задолжително психијатриско...

Претепана скопјанка пред ноќен клуб во Стајковци

Рано утрово во 04,00 часот Е.Д.(33) од Скопје пријавила дека околу 03,20 часот пред угостителски објект во село Стајковци, скопско била физички нападната од...

Крвав инцидент во „Арсени Јовков“, момче со удобна рана во болница

Седумнаесетгодишно лице од Скопје, со убодна рана во пределот на левото рамо, било донесено вчера во Градска општа болница „Свети Наум Охридски“, информираат од МВР. Повредата...

Прва жртва на играта „Синиот кит“ во Македонија – 14-годишно момче се самоуби

14 годишно момче од кочанското село Кучичино си го одзеде животот со бесење, трагедијата силно одекна на истокот, но и на социјалните мрежи. Момчето...


Популарно