23 C
Скопје
недела, август 9, 2020

Во директен судир на Пежо и автобус од ЈСП загина девојка во Скопје

24-годишната девојка Д.П го загубила животот при судир на патничко возило Пежо Партнер со автобус на ЈСП кај вториот надвозник во населбата Гоце Делчев.  Лекарите...

ПРЕСТРЕЛКА НА ПОДЗЕМЈЕТО: Со три куршуми ранет телохранителот на Спасовски и Шилегов

Во 00 часот сестра од ургентен центар „Мајка Тереза“ пријавила дека е донесено лицето Трајковски Даниел род.11.09.1971 год. со повреди здобиени од огнено оружје...

Три лица исчезнати во еден ден – Меѓу нив малолетници и млада девојка

Три лица исчезнаа во ист ден. Во македонската полиција вчера стигнале пријави за двајца исчезнати малолетници и една млада девојка. Во првиот случај, Р.А. директор...

На штипјанка ѝ впериле пиштол додека била на работа

На улицата „Љубен Иванов“ во Штип, во прехранбена продавница, продавачка преживеала вооружен грабеж. Засега непознат маскиран и вооружен крадец влегол во продавницата држејќи пиштол...

Популарно