17 C
Скопје
петок, август 7, 2020

Битолчанец измамил сограѓанин за над 60 илјади евра

СВР Битола поднесе кривична пријава против Т.Б. (53) од Битола поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „измама“. Вчера на улица „Цветан Димов“...

Каменуван автобус на ЈСП, повредена патничка

На 28.08.2019 во 23:30 часот во СВР Скопје, И.Ј.(51) од с.Јурумлери, скопско, вработен како возач во ЈСП, пријавил дека автобусот со број 53 бил...

Две деца оставени сами дехидрирани во автомобил, граѓани кршеле стакло за да ги спасат

Две деца се најдени оставени сами вчера во автомобил марка „Алфа Ромео“ на паркинг на бул. „Видое Смилевски Бато“ дехидрирани. Граѓани алармирале, по што...

ТРАГЕДИЈА: Млад живот згасна, познат идентитетот на загинатиот во сообраќајката во Скопје

Едно лице загина во тешка сообраќајна несреќа рано утрово во Скопје, дознава КУРИР. Лицето кое загина е 38-годишниот скопјанец Д.П. Починал на лице место. КУРИР побара...

Се смеела и веселела: Ова е студентката што почина среде моминска вечер

Дваесет и четиригодишната Ивана Ружиќ од Зрењанин, Србија, апсолвент на Улителскиот факултет во Вршац, е девојката која во неделата наутро почина во болница, откако неколку...

Мистериозна смрт на моминска: Пиела само вода, паднала како покосена

Дваесет и петгодишна девојка вчера починала среде забава, откако претходно ѝ се слошило во популарна кафеана во Зрењанин, Србија. Нејзината смрт засега е мистерија,...

Лихвар од Тетово заработи кривична – праќал пораки со заканувачка содржина

СВР Тетово поднесе кривична пријава против Н.Ф.(42) од Тетово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „лихварство“. На 28.05.2019 година Д.М.(24) од...

Нова несреќа ја потресе Македонија: Возило со мигранти удрило во камион и се самозапалило-...

Едно лице загина, едно е вратено во камп, а 11 мигранти се префрлени во болницата во Кавадарци по сообраќајката на автопатот Демир Капија-Неготино, потврди...

Драма во Охрид: 5 лица со возило го попречиле патот на друго возило, го...

СВР Охрид поднесе кривична пријава со против К.Н.(21), Х.Н.(24), А.Г.(23), Х.Т.(23) и Љ.Т.(20) поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство“. На 03.08.2019...

ПРОТЕКОА ДОКУМЕНТИ: Нина Групер во МВР е заведена како сторител на кривични дела!

Предлог министерката за финансии Нина Ангеловска во електронскиот систем на Министерството за внатрешни работи е заведена како сторител на кривични дела врз кој била...

Популарно