-1 C
Скопје
вторник, ноември 13, 2018

Малолетник претепан кај спортската сала во Битола

П.М. пријавил синоќа дека на 19.10.2018 година околу 23.30 часот во градскиот парк позади спортската сала во Битола неговиот 14 годишен син бил физички...

Четворица тинејџери претепани во автобус, насилници со цврсти предмети ги нападнале

Во Секторот за внатрешни работи Скопје вчера вечерта било пријавено дека на автобуската постојка пред с.Чучер Сандево, во автобус на ЈСП со бр.81 кој...

Експлодира автомобилот на познатата српска водителка, настрадал нејзиниот татко (ФОТО)

Во центарот на Белград денеска експлодирал автомобилот на српската водителка Маријана Мичиќ. Во експлозијата повреден бил нејзинот татко, кој веднаш бил пренесен во болница. Во...

Тринаесетгодишно момче физички нападното во Лептокарија, други момчиња го сечеле со стакло

Во текот на вчерашниот ден во 16:30 часот во Полициската станица Карпош, полициски службеници донеле 13-годишно момче, кое било пронајдено во Трговскиот центар Лептокарија....

Косовар фатен со фалсификувана грчка возачка дозвола на скопскиот аеродром

Во текот на вчерашниот ден во 05:40 часот на Граничен премин Аеродром Скопје, Д.Р.(58) од Гњилане, Косово, на пасошка контрола приложил српска патна исправа...

Мотоциклистот почина на Ургентен: МВР со детали за вчерашната страшна сообраќајка кај Млечен

Во текот на вчерашниот околу 16.00 часот на булевар „Митрополит Теодосиј Гологанов“ во Скопје се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „Цитроен Крузер“ со...

Кучиња скитници каснале три лица

Три лица, во Велес, општина Центар и село Црешево, во текот на изминатите денови биле каснати од кучиња скитници. Министерството за внатрешни работи соопшти дека...

Исчезна скопјанец, го нема 9 дена

Синоќа во 20:00 часот во Полициската станица Гази Баба С.А. (44) од Скопје пријавила дека на 1 октомври во непознат правец се оддалечил А.Д....

Прилепчанката која во саботата исчезна со двете двомесечни бебиња, вчера дошла во полиција

Синоќа во 18:30 часот во Полициската станица Прилеп дошла В.К. (29) од Прилеп, која од страна на нејзиниот сопруг на 07.10.2018 година била пријавена...

Трагедија во Куманово: Камион движејќи се наназад усмрти едно лице

Едно лице загина денеска во Куманово, соопшти СВР Куманово. Според полицијата, денеска околу 14 часот  на крак од улицата „Бајрам Шабани“ товарно моторно возило движејќи...

Популарно