17 C
Скопје
вторник, август 21, 2018

ФОТО: Овој маж исчезна, доколку имате информација еве каде да се јавите

Четириесет и три годишниот М.С. од Брвеница, Тетово исчезнал пред два дена. Случајот во полиција вчера го пријавил неговиот брат. Според пријавата, М.С. на 23-ти...

Исчезна 17 годишна девојка

На 19.05.2017 година во 08.30 часот во ПС Берово, М.Н. и З.Н. од Берово пријавиле дека на 18.05.2017 година во 07.30 часот од дома...

Колегата по грешка и ѕвонел: Битолчанец поради тоа ја претепал сопругата

Битолската полиција поднесе кривична пријава против 26-годишниот А.Н. од Битола поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело телесна повреда. На 17 април, околу...

Убиен градоначалникот на Боговиње

Градоначалникот на општина Боговиње, Хазби Идриз, е убиен по вербална расправија, помеѓу него и поранешен вработен во Општина Боговиње, која ескалирала во судир со...

Две лица загинаа по судар на бродови во Хрватска

Две лица загинаа, а по пет се трага, по тешката поморска несреќа во Хрватска, во која се судрија службен брод на Пристанишната капетанија Дубровник...

Трагедија ја потресе Македонија: Утрово 23-годишно момче загина кај Велес (ФОТО)

23-годишен кавадарчанец загинал утринава во сообраќајна несреќа што се случила во близината на Велес. Загинатиот бил возач на камион со приколка од марката „Сканија“, кој ...

За велигденскиот викенд во Скопје: 31 сообраќајка, 27 повредени

Едно лице е потешко повредено, а 27 се здобиле со полесни повреди во 31 регистрирана сообраќајна несреќа во изминатите четири дена во Скопје. Како што...

Тринаесет сообраќајки вчера во Скопје, мотоциклист тешко повреден

Мотоциклист е потешко повреден во една од вкупно 13 сообраќајни несреќи што се случиле во текот на вчерашниот ден на подрачјето на СВР Скопје....

Викендов 33 сообраќајки, полесно повредени 25 лица

Дваесет и пет лица се здобиле со полесни повреди во 33-те регистрирани сообраќајни несреќи во изминатите три дена на подрачјето на СВР Скопје. Од евидентираните...

ФОТО: Тешка сообраќајка кај Железничка

Тешка сообраќајна незгода рано утринава направи метеж на фреквентната крстосница меѓу булеварот „Кузман Јосифовски Питу“ и улицата „Никола Карев“. Очевидците сведочат дека воздушните перничиња биле отворени,...

Популарно