9 C
Скопје
четврток, ноември 15, 2018

Млад скопјанец се фрлил од 11-ти кат рано утрово

Млад Скопјанец вчера утрото си го одземал животот скокајќи од терасата од 11 кат, објави iportal.mk. Во МВР во  05.25 часот е пријавено дека од терасата од...

Син го избодел својот татко – маж итно однесен на Ургентен

Во Секторот за внатрешни работи Тетово, од Клиничкиот центар Тетово било пријавено дека кај нив бил донесен 51-годишниот Р.Х. од село Лавце, кој бил...

Нападнат наставник на прослава на полуматура во Прилеп

За време на прослава на полуматура од основното училиште „Климент Охридски“ синоќа во 21:00 часот во хотел во Прилеп, непознато лице се обидело со...

Истепал полицаец среде бел ден– не му дозволил на пироман да запали контејнер

На 05.06.2018 година во 13.25 часот на улица „Филип Втори Македонски“ во Битола додека полициски службеник вршел работи од областа на безбедноста на сообраќајот...

Нападнал продавачка, демолирал куќа, продавница и возила бидејќи не му дала пиво на вересија

Л.В. (33) од с.Баница, струмичко, пријавила дека додека работела во продавница, дошол К.Р. (20) и физички ја нападнал. Тој побарал пиво на одложено плаќање, но...

Младо момче исчезна во Скопје: Семејството моли за помош! (ФОТО)

Од ноќеска после 1 часот на ул. „Водњанска“ е исчезнат 23- годишниот Кристијан. Облечен е во бели шорцеви, црвена маица и црни патики. Случајот е...

Куче скитник нападна и гризна момче на пешачки пред ТЦ „Бисер“

Во 12,20 часот во Полициската станица Аеродром., 28-годишниот Љ.Н. пријавил дека на 01.06. во 23,00 часот додека шетал на булеварот „Јане Сандански“ пред Трговскиот...

ГРОЗОМОРНА ДРАМА ВО ПРИЛЕП: 11-годишно девојче отишло на гости, таткото на другарка и ја...

Вчера во 13:00 часот во Полициската станица Прилеп, А.Х. пријавила дека на 31.05.2018 година околу 09,00 часот, нејзината 11 годишна ќерка отишла на гости...

Малолетната внука му ја ограбила куќата, па изнајмила хотелска соба

Велешанецот С.М. (68) од Велес вчера пријавил дека во периодот од 18.05.2018 до 30.05.2018 година во неговата куќа на ул.„Јордан Џурнов“ во Велес непознат...

Бизнисмен од Македонија загина во страшна сообраќајка во Хрватска

Македонски бизнисмен и неговиот пријател од Загреб загинаа во страшна сообраќајна несреќа којашто се случила викендов во центарот на Медулин, најпознатото туристичко место на...

Популарно