17 C
Скопје
понеделник, јуни 25, 2018

Обид за грабеж во мирно маало во Свети Николе

Муштерија во продавница во Свети Николе го спречил арамијата да ги украде парите од касата. Грабежот се случил околу 20.30 часот во колонијална продавница...

Во директен судир на Пежо и автобус од ЈСП загина девојка во Скопје

24-годишната девојка Д.П го загубила животот при судир на патничко возило Пежо Партнер со автобус на ЈСП кај вториот надвозник во населбата Гоце Делчев.  Лекарите...

ПРЕСТРЕЛКА НА ПОДЗЕМЈЕТО: Со три куршуми ранет телохранителот на Спасовски и Шилегов

Во 00 часот сестра од ургентен центар „Мајка Тереза“ пријавила дека е донесено лицето Трајковски Даниел род.11.09.1971 год. со повреди здобиени од огнено оружје...

Три лица исчезнати во еден ден – Меѓу нив малолетници и млада девојка

Три лица исчезнаа во ист ден. Во македонската полиција вчера стигнале пријави за двајца исчезнати малолетници и една млада девојка. Во првиот случај, Р.А. директор...

На штипјанка ѝ впериле пиштол додека била на работа

На улицата „Љубен Иванов“ во Штип, во прехранбена продавница, продавачка преживеала вооружен грабеж. Засега непознат маскиран и вооружен крадец влегол во продавницата држејќи пиштол...

Популарно