3 C
Скопје
петок, декември 14, 2018

Балканот обвиен во црно: Почина легендарниот Оливер Драгојевиќ

Утрово околу пет часот во сплитската болница починал познатиот пејач Оливер Драгојевиќ. Гигантот на музичката сцена го загубил животот во својата 71 година, точна една...

Детали за вчерашната сообраќајна несреќа на патот Кавадарци-Неготино

Две лица биле повредени синоќа во сообраќајна несреќа на патот Кавадарци-Неготино откако се превртел  автомобилот во кој се возеле. Повредени се возачот на автомобилот „мерцедес”...

Три лица загинаа во страшна несреќа утрово во Македонија

Три лица од скопско Арачиново, загинаа денеска откако товрен воз удрил во автомобил „голф“ на преминот кај кумановско Романовце, потврди МВР. Несреќата се случила во...

Исчезна младо момче од Скопје- се бара помош од граѓаните

Исчезна момче од Скопје – ако го видите јавете се на овие броеви. Исчезнато е 20-годишно момче од Скопје со говорна маана облечено во шорцеви...

Патник снимаше страшни моменти: Погледнете како изгледа кога паѓа авион (ВИДЕО)

Се појави снимка од падот на авион во Преторија во Јужна Африка. Снимката ја забележа еден од патниците од авионот додека тој паѓаше и...

Охрид блокиран за влез и излез: Сообраќајка го затвори патот во двата правци

Сообраќајна незгода која се случила на влезот во Охрид во близина на Аеродромот Св. Апостол Павле, го блокира сообраќајот за влез и излез во...

ПОЧИНА РОДИЛКА: Кој и зошто ја сокри смртта на Елизабета од Гевгелија?

Гевгеличанката Елизабета Савиќ Динева (31) починала на Клиниката за анестезија, реанимација и интензивно лекување (КАРИЛ) откако во критична состојба била донесена од Клиниката за...

Детали за автобусот кој се запали на обиколницата Сарај- Волково (ФОТО)

Празен туристички автобус денеска попладне се самозапалил на обиколницата Сарај- Волково влез Ѓорче Петров. Повредени нема, а причинета е материјална штета која ќе се...

Разоткриен ужас во училиште: 15 годишна тинејџерка повеќе пати ја силувале 16 врсници и...

Неименувана 15 годишна ученичка во едно училиште на северот на Индија пријавила во полиција дека ја силувале учител и врсници во училиште. Како што...

Претепаното бебе сè уште се бори за живот на скопска клиника!

Здравствената состојба на 14 – месечното новороденче кое со повреди по телото пред два дена неговата мајка го донела во Ургентен центар, е релативно стабилна,...

Популарно