7 C
Скопје
четврток, февруари 22, 2018

Зоран Стефановски ноќеска загина во сообраќајка

Загина Зоран Стефановски, поранешен претседател на Советот за радиодифузија, во тешка сообраќајна несреќа што се случила денеска околу еден часот по полноќ во Скопје. До...

Каква е поврзаноста на „Омерта“ со бруталната ликвидација на младиот Јанушев?

  Емисијата „Несомнено“ на телевизија Алфа открива  каква е поврзаноста на агенцијата за обезбедување „Омерта секјурити“ со ликвидацијата на младиот Јанушев од пред две недели...

Две лица со фалсификувани патни исправи фатени на „Табановце“

На 07.02.2017 година во 00.10 часот на ГП „Табановце“, при пасошка контрола, било констатирано дека патните исправи на лицата Д.М. (28) и Г.В. (39),...

Уште една трагедија ја потресе Македонија: 2 лица загинаа утрово

Загинаа две лица на магистралниот пат Штип-Радовиш на излезот од штипското село Лакавица. Портпаролот на СВР-Штип Гордана Панајотова, информира дека автомобилот „Фолксваген Шаран“ утринава околу...

Скопјанец се бори за живот, со „Мерцедес“ удрил во билборд

Триесет годишниот скопјанец С.М. се бори за живот по сообраќајна несреќа која синоќа 40 минути по полноќ се случила на булеварот „Србија“. Од полицијата информираат...

Кривична пријава за две лица – извшители на повеќе разбојништвa

СВР Скопје до надлежното ОЈО поднесе кривична пријава против лицата Ј.Џ. (21) и Г.Т. (26) и двајцата од Скопје, поради постоење основано сомнение дека...

Нападната 22-годишна скопјанка кај ТЦ Рамстор: Ја бутнал на земја и ја удирал со...

Со клоци и тупаници вчера во близина на ТЦ Рамстор била нападната 22-годишна скопјанка, од маж од Турција. Како што информира МВР, Ч.М пријавила дека...

Обвинителството прибира докази за сообраќајката кај Велес

Основното јавно обвинителство во Велес денеска соопшти дека работи на утврдување на причините за сообраќајната несреќа во која туристички автобус со македонски таблички излета...

Тринаесет сообраќајки вчера во Скопје, мотоциклист тешко повреден

Мотоциклист е потешко повреден во една од вкупно 13 сообраќајни несреќи што се случиле во текот на вчерашниот ден на подрачјето на СВР Скопје....

Убиство во Скопје

Крвава ноќ во скопската населба Чаир, едно лице убиено. Во престрелката на улица „Лазо Трповски“  загина лицето Исмет Арифи додека Ќемал Лусјани со прострелна рана е...

Популарно