7 C
Скопје
четврток, февруари 22, 2018

Драма во Крива Паланка: Маж, жена и нивниот син истепале полицајци

Маж, жена и нивниот син завчера истепале полициски службеници од полициското одделение Ранковце и полициската станица Крива Паланка, кои сакале да им го одземат...

Мафијашко убиство за обична караница во Чаир

Вербална расправија била причина за мафијашкото убиство, кое се случи вчера доцна попладне во скопската населба Чаир. Убиен е дваесет и четиригодишниот Бурим Идризи,...

Каква е поврзаноста на „Омерта“ со бруталната ликвидација на младиот Јанушев?

  Емисијата „Несомнено“ на телевизија Алфа открива  каква е поврзаноста на агенцијата за обезбедување „Омерта секјурити“ со ликвидацијата на младиот Јанушев од пред две недели...

Хорор глетка во Карпош 3: Зад Лептокарија се обеси млада девојка

Жена на возраст од 38 години е пронајдена обесена на дрво вчера попладне во скопски Карпош. Неофицијално, вчера во 19:25 часот е пријавено дека во...

Тешка сообраќајна несреќа пред Прилеп

На 07.02.2017 година околу 17.15 часот на магистралниот пат Прилеп-Битола,  кај м.в. „Лагово“, се случила сообраќајна незгода  помеѓу ПМВ „Фолксваген Пасат“ со битолски регистарски...

Детали за убиството на Дилавер Бојку Леку

Педесет и пет годишниот Д.Б. од село Галешта е усмртен вчера додека седел на терасата од ресторанот „Аква Блу“ во Струга, велат од полицијата. Од...

Убиен градоначалникот на Боговиње

Градоначалникот на општина Боговиње, Хазби Идриз, е убиен по вербална расправија, помеѓу него и поранешен вработен во Општина Боговиње, која ескалирала во судир со...

ПРЕСТРЕЛКА НА ПОДЗЕМЈЕТО: Со три куршуми ранет телохранителот на Спасовски и Шилегов

Во 00 часот сестра од ургентен центар „Мајка Тереза“ пријавила дека е донесено лицето Трајковски Даниел род.11.09.1971 год. со повреди здобиени од огнено оружје...

Колегата по грешка и ѕвонел: Битолчанец поради тоа ја претепал сопругата

Битолската полиција поднесе кривична пријава против 26-годишниот А.Н. од Битола поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело телесна повреда. На 17 април, околу...

Украле несесер со платежни картички и ги „испразниле“ во 18 трансакции од банкомати

СВР-Скопје до надлежното ОЈО Скопје поднесе кривична пријава против лицата Е.Н.Р. (27) и С.З.Ј. (46) и двете од Република Бугарија, поради основано сомнение дека...

Популарно