-1 C
Скопје
вторник, ноември 13, 2018

Две лица прободени со нож на Џон Кенеди во Скопје

Две лица, кои биле прободени со нож на улицата „Џон Кенеди“во населбата Топаанско поле – Скопје, вчера биле хостиптализирани во Градската болница. Според полицијата, лицата...

ДЕТАЛИ: Штипскиот дилер пренесувал дрога со велосипед, во домот се пронајдени околу 80 кг...

Во четвртокот, по претходно добиени оперативни сознанија за поседување на поголема количина марихуана, на регионалниот пат Штип – Плачковица, кај с. Стар Караорман од...

ХОРОР: Ја заклал баба му од Македонија и и ја откинал главата

Италијанец со македонско потекло ја заклал својата баба и речиси и ја откинал главата, пред две недели во градот Фрауенфелд, во кантонот Тургау, Швајцарија....

Киднапирање синоќа во Кисела Вода: Го грабнале и качиле во кола во која била...

Вчеравечер во Полициска станица Кисела Вода, С.Ф. (20) од Скопје, пријавил дека истиот ден околу 01.45 часот во Скопје на булевар „Борис Трајковски“, општина...

Брутално злосторство во соседството: Почина бебе кое таткото го фрлил на под

Деветнаесетмесечно бебе, кое се здобило со тешки повреди откако таткото, 24-годишниот М.С. после кавгата со мајката на неговата сопруга, со сета сила го фрлил...

Исчезнатиот чичко Пепи, пронајден мртов во водите на Лепенец?

Исчезнатиот чичко Пепи од Скопје по кого се трагаше речиси две недели, пронајден е мртов во водите на реката Лепенец близу село Бардовци- Скопје,...

Киднапирање во Скопје: Со шест лица влетал во стан и си ја грабнал поранешната...

Вчера околу 20 часот во СВР Скопје, И.М. (19) од Скопје пријавил дека истиот ден во неговиот дом дошле лицата А.Г., С.Г., З.Н., С.Н.,...

Дедото ја силувал кога била малолетна: Кога проговори за пеколот низ кој поминала, следуваше...

Жена од Велика Британија, која како тинејџерка сексуално ја злоставувал нејзиниот дедо, одлучила со јавноста да ги сподели пораките кои и ги испраќал. Раскажала како...

Жена нападнала 12-годишно дете во Аеродром, доби пријава

Вчера во 23,00 часот во Полициската станица Аеродром Д.П.(42) пријавил дека истиот ден околу 21,40 часот на булеварот “Видое Смилески-Бато“ пред зграда, додека неговиот...

Сопственик на телeвизија претепал сопственик на кафуле во Штип

Роберт Димитров, сопственикот на кабелскиот оператор Телекабел и на телевизијата 24 Вести, ноќеска во дискотеката „Клик“ во Штип го нападнал и претепал сопственикот на...

Популарно