26.2 C
Скопје
понеделник, август 19, 2019

Детали за удавеното 15 годишно момче во реката Пчиња

Петнаесетгодишно момче се удави вчера во водите на реката Пчиња, кај кумановското село Шупли Камен, потврди кумановската полиција. Според првичните информации на СВР Куманово, момчето...

Четворица повредени кај Струмица, се судриле три возила

Во сообрaќајна несреќа што се случи во 10:40 часот на патот Струмица – Валандово пред селото Костурино повредени се четири лица кои се пренесени...

КРВАВА СВАДБА: Групна тепачка по прослава во скопски ресторан, еве ги деталите

На 16.08.2019 во 00,17 часот во СВР Скопје било пријавено дека на булеварот “Борис Трајковски“ пред угостителски објект по завршување на свадбената прослава дошло...

Запалени два автомобили на паркинг кај СЦ „Борис Трајковски“

На 16.08.2019 во СВР Скопје, било пријавено дека пред авто сервис на паркингот кај СЦ „Борис Трајковски“ настанал пожар во возило „БМВ“ со бугарска...

Дамките уште стојат на асфалтот во Ново Лисиче,жителите во шок:Момчето беше примерно дете

Крвави дамки се јасно видливи на тротоарот во паркчето во скопската населба Ново Лисиче каде што синоќа по полноќ беше убиен 17-годишниот Н.Х. кој...

Видео од тепачката во Ново Лисиче во која настрада момче

Седумнаесетгодишно момче го загубило животот откако по расправија која продолжила во физичка пресметка бил прободен со нож од негов врсник. Напаѓачот е пронајден и приведен...

Познат идентитетот на убиеното момче во Ново Лисиче: Бил кошаркар на МЗТ Скопје

Седумнаесет годишен кошаркар на МЗТ Скопје, Никола Христовски, кој играл за кадетите и јуниорите на „штрковите“ е тинејџерот кој синоќа смртно настрада во тепачка...

Трудница и дете загинаа откако во дворот им влета возило, возачот се снимал колку...

Три лица загинаа на истокот од Романија кога маж, кој во живо го пренесувал своето брзо возење со спортски автомобил, излетал од патот и...

ФОТО: Катарина настрада во страшната несреќа во Србија- Пријателите со потресни пораки се збогуваат...

Во синоќешната стравична несреќа која се случила кај селото Жупањац, Србија, настрадала 20-годишната Катарина Иванковиќ, студентка во Рударско-геолошкиот факултет во Белград. Катарина настрадала како патничка...

Цел коловоз е прелиен со поликолор: Внимавајте на автопатот Скопје -Тетово!

Отежнато се одвива сообраќајот на автопатот Скопје – Тетово поради сообраќајната несреќа во која учествуваа едно товарно и едно патничко возило. Сообраќајна несреќа се случиla...

Популарно