9 C
Скопје
четврток, март 21, 2019

Се остварува уште едно ветување на ВМРО ДПМНЕ-Почнува со работа фабриката на „Адиент“ во...

Во технолошко-индустриската развојна зона во Струмица денеска ќе биде отворена фабриката на американската компанија „Адиент“ (поранешен Џонсон Контролс). Во фабриката, којашто е прв капацитет во...

Саем за вработување во Скопје

Агенцијата за вработување на Република Македонија денеска во Скопје организира саем за вработување на кој невработените лица ќе имаат можност да се информираат за...

Економистите предупредуваат: Нереалните ветувања за зголемување на просечната плата може да имаат контра ефект...

Повисока минимална и просечна плата – вети Владата на СДСМ. Во програмата е наведено дека годишно ќе се вработуваат по 16 илјади луѓе во...

Саем за вработување во Битола

Агенцијата за вработување на РМ денеска во Битола го одржа вториот Саем за вработување на кој со свои штандови се претставија 40-на фирми и...

Груевски: Наместо зголемување, намалување на поволностите – СДСМ ќе ја намали поддршката за земјоделците

Со предлогот на СДСМ значи дека практично поддршката на земјоделците за набавка на земјоделска механизација ќе се намали од сегашните почетни 50% на почетни...

УСТАВЕН СУД: Земјоделските субвенции може да се исплаќаат

Уставниот суд на денешната седница донесе конечна одлука за укинување на оспорените одредби од Изборниот законик и од Законот за спречување на корупцијата, со што...

ПЛАТА ДО 4.500 ДОЛАРИ: Луксузен хотел во Доха вработува Македонци – аплицирајте на огласот!

Новоизграден хотел со локација во главниот град на Катар, Доха и во моментов има отворено оглас на кој може да аплицираат македонски државјани. Се работи...

Се продаваат за 1.000 ЕВРА од килограм, а се одгледуваат и во Македонија!

Познат е уште од времето на старите Египќани, Римјани и Грци, но повторно е откриен дури во 19 век! Неговото доцнење меѓу печурките не го...

Државата со финансиска помош ќе ги поддржи иновативните компании

Државата повторно го одврза ќесето. Со 1.450.000 евра ќе ги поддржи иновативните компании кои аплицираа на четвртиот повик од надлежниот Фонд. Се даваат кофинансирани...

Уписи за идни стилисти, фризери, козметичари, масери, шминкери во Академија Леонтиќ

Од денеска 05.05. 2017 година, започнуваат уписите во ПРИВАТНИОТ ЦЕНТАР ЗА СТРУЧНА ОБУКА „АКАДЕМИЈА ЛЕОНТИЌ‘‘ од СКОПЈЕ, оснивачот и директорот на овој центар, а...


Популарно