8 C
Скопје
четврток, октомври 18, 2018

ВИДЕО: Нова авиолинија на „Виз ер“ – Од Скопје до Будимпешта два пати неделно...

Со пристигнување на авион од „Виз ер“ од Будимпешта на скопскиот аеродром „Александар Велики“ денеска официјално е промовирана новата авионска линија Будимпешта–Скопје–Будимпешта. До унгарската престолнина ќе...

УЈП распродава автомобили по багателни цени: Југо за 50 евра, Форд за 100 евра,...

Управата за јавни приходи ќе изврши продажба на движни и недвижни предмети запленети по основ на неплатени даночни долгови на јавна аукција што ќе...

АВРМ ќе го промовира проектот за самовработување со кредитирање

Во Агенцијата за вработување денеска ќе биде најавен почетокот на имплементација на проектот Самовработување со кредитирање. Станува збор за мерка со која на заинтересираните невработени...

Скопје домаќин на Шестиот Самит100 за бизнис лидери од ЈИЕ

Шестиот годишен Самит100 за бизнис лидери од Југоисточна Европа, кој ќе се одржи во Скопје на 16 и 17 октомври ќе биде најавен на...

ВИДЕО: Ни дрога, ни проституција, ова е новиот бизнис на мафијата

Песокот е барана стока. Во некои делови на светот луѓето вложуваат сериозни напори за да стигнат до него. Песочната мафија во Индија се користи за...

„Ер Њу Зеланд“ повторно најдобра авиокоманија во светот

Четврти пати по ред авиокомпанијата „Ер Њу Зеланд“ не се симнува од првото место како најдобра авио-компанија, според сајтот AirlineRatings.com. Еве кои авио-компани се најдоа...

400.000 евра ќар дневно и тоа во Македонија – еве кој печали вака вртоглаво

Трите најголеми банки во Македонија – „Стопанска банка Скопје“, „Комерцијална банка“ и НЛБ Банка – остварија вкупен профит од 71,3 милиони евра за половина...

Забрането пушење и на терасите – Засилени контроли во угостителските објекти

Од пред неколку денови речиси во сите угостителски објекти се забранува пушење и на терасите каде што до скоро беше дозволено пушењето. Законот превидува глоба...

Република: Планот за економски раст e план за економско ропство на работнците и неконтролирано...

Планот за економски раст што го презентираа премиерот Зоран Заев и вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев има цел „да ја зголеми конкуретноста на...

Фирмата на Кочо Анѓушев држи половина од пазарот на струја во Македонија

Компанијата ЕДС во сопственост на вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев го држи речиси половина од пазарот на продажба на електрична енергија на приватните...

Популарно